18 Ekim 2023 tarihi itibari Merkür gününden merhaba. Ay günü Yay burcunun evinde geçiriyor. Güne pozitif, dışa dönük, düşüncelerimizi tekrar gözden geçirmeye ve daha geniş düşünmeye ikna edecek enerjilerle başlıyoruz.

Bireysel ve iş yaşamımızda hızlı ve tempolu olduğumuz kadar, olup bitenleri de geniş bir bakış açısıyla görme şansımız olduğu bir gündeyiz.

Eğitim, seminer, rapor hazırlamak. Sunum yapmak, özel bir meselemiz için açıklayıcı konuşmalar yapmak adına değerlendirebiliriz. Veya hukuki sorunlarımız, yurtdışı bağlantılı meselelerimiz de mücadele etmemiz gereken durumlar gündeme gelebilir.

Ufkumuzu genişletecek ve bize aradığımızdan daha fazlasını sağlayacak olan felsefi ya da deneyimsel cevapları arama dürtüsünü takip etmek içinde iyi bir zamandır.

Açık havada yürümek, egzersiz yapmak, bisiklete binmek gibi bacaklarımızı hareket erebileceğimiz sporları yapmak içinde oldukça elverişli bir zamandır.

Günün tek bağlantısı günün ikinci yarısı Ay-Venüs karesi ile etkili oluyor. Hem ilişkilerimizde hem de maddi konularda beklentilerimiz her zamankinden daha fazla yükselebilir. Beklentilerimiz dışında gelişen olaylara tepkisel davranma eğilimde olabiliriz. Dolayısıyla, çalışmalarımızın detaylarını müzakere etmeli, ilişkilerimizde ise uzlaşmaya çalışmalıyız sevgili dostlar. Ayrıca zevk ararken, işleri abartma eğilimine dikkat etmekte fayda var. Nefse düşkünlük, açgözlülük ve tembellik bizi bu kadar güzel göstermez. Ani satın almalardan kaçınmalıyız sevgili dostlar.

Bugün Güneş, güney ay düğümüyle aynı hizada olduğundan, artık büyümemizi desteklemeyen bir şeye sırf rahat ya da tanıdık olduğu için tutunmamaya dikkat etmeliyiz sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.