BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

29 Eylül 2023 Cuma günü saat 09.59 da 6 derece Koç burcundaki Ay ve Terazi burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay gerçekleşecek.

Dolunay Koç-Terazi ekseninde meydana geliyor. Bu, ben-biz eksenidir. Diğer insanlarla ilişkilerin eksenidir. Dolunay, ben ve biz arasındaki dengeyi akıllıca korumak çok önemli olacaktır.Bu nedenle koşullar sizi konumunuzu belirtmeye, dürüst konuşmalar yapmaya ve ilişkilere netlik getirmeye itebilir.

Yeniay horoskopunda Başak burcu yükseliyor Venüs-Uranüs karesi ise etkili oluyor. Enerjilerin Koç burcu (artı diğer yönleri) olduğu göz önüne alındığında, aşırıya kaçma ve hatta sertlik ve kabalık yapma olasılığı yüksektir. Kolayca gemileri yakma durumu söz konusudur.Sinir bozucu, dürtüsel, tepkilere karşı keskin, duyguları ifade eden hale geleceğiz. Nahoş durumlar, komplikasyonlar, skandallar, dürtüsel ayrılıklar, gereksiz israflar ortaya çıkabileceği gibi ulaşım, teknoloji, hava yolculuğu ile saldırganlık, acil durumlar, yollarda zorluklar söz konusu olabilir.

Dolunay,durumun ağırlaşmasına ve bağların tamamen kopmasına yol açabileceğinden anlaşmazlıklara ve çatışmalara karşı dikkatli olun. Önce düşünmenizi tavsiye ederim, neyse ki Venüs-Mars atmışlığı   iş birliği, ortaklık ve sadece iş için değil. Romantik ilişkiler daha canlı ve dinamik bir şekilde geliştirme şansı da veriyor. Aktif flört, tutku. İlişkilerin uzlaşma ve uyum sağlama ihtimali de yüksek görünüyor.

Koç burcu vücudumuzda kan, baş bölgesi, gözler ve baştaki organlar ile ilişkilidir. Bu dönem, tansiyon, baş ağrıları, migren, beyin kanaması, felç, gibi ani gelişebilecek sağlık sorunlarına dikkat çekebilir.

Dolunay diğer burçlarla birlikte Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak burçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, Dolunay birinci evinizde gerçekleşiyor. Başlatılan işler, insiyatif, kişisel ve manevi gelişime ilişkin içsel değişikliklerin yanı sıra görünüm ve davranış tarzınız, imajınızın tamamlanmasına katkı sağlayacak konuları ön plana çıkıyor.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Dolunay on ikinci evinizde gerçekleşiyor. Sırlar, yalnızlık, manevi anlamlar, bilinçdışı, ezoterik, psikoloji, inanç, soyutlama arayışında yaratıcı bir süreç getiriyor. Keşif gezileri, hastane işleri, gizli çalışmalar gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, Dolunay on birinci evinizde gerçekleşiyor. Özverilik, fikirleriniz, arkadaşlarla ilişkiler, kamu dernekleri, ilgilendiğiniz gruplar, sosyal yaşamınız, geleceğinizi nasıl gördüğünüz ve nasıl hayal ettiğiniz gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Dolunay onuncu evinizde gerçekleşiyor. Hedefler, başarı, sorumluluk, kariyer, mesleki gelişim, terfi, statü değişiklikleri, aile hayatı, sosyal durumda değişiklik ve otorite figürleri ile ilgili konuları ön plana çıkarıyor.
 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, Dolunay dokuzuncu evinizde gerçekleşiyor. Yurtdışı veya uzun mesafeli seyahatler, yeni bilgiler, gayrı resmi statü, dünya görüşünün genişlemesi, sosyal faaliyet, uzak akrabalar ile temaslar gibi konuları ön plana çıkarıyor.
 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Dolunay sekizinci evinizde gerçekleşiyor. Diğer insanların para ve kaynaklarının konuları, banka, vergi, sigorta kuruluşları, borç, miras, acil işler, risk durumları, bilinç dönüşümü ve enerji çalışmaları gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Partnerinizle ile ilişkileriniz, olası her türlü ortaklık ve ayrılma, iş ilişkilerinin güçlendirilmesi, anlaşmalar, anlaşmazlıklar, olası mahkeme dava konularında çözümleri ön plana çıkarıyor.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Dolunay altıncı evinizde gerçekleşiyor.  İş ve ev değişiklikleri, hizmet, bağlılık, işe alınan personel, sağlık konuları ile evcil hayvanlar, rutin işler, yaşam, yükümlülükleri ile ilgili kararlar almanız gereken koşulları ön plana çıkarıyor.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Dolunay beşinci evinizde gerçekleşiyor. Projelerinizden herhangi birinin sonuçlanması, yaratıcı süreçler, iş dünyanızda değişiklikler, çocuklar ile ilgili değişiklikler, romantik ilişkiler, eğlence, genel etkinlikler, tatil konularını ön plana çıkarıyor.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay dördüncü evinizde gerçekleşiyor. Emlak, ev, aile, akrabalar, nakil ve vize konularındaki değişiklikler, realitenizdeki, etrafınızdaki alandaki değişiklikler ve Ebeveynleriniz ile ilgili sorumluluklarınızı ön plana çıkarıyor.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Dolunay üçüncü evinizde gerçekleşiyor. Eğitim süreci, kardeşler, meslektaşlar tanıdıkların yanı sıra araçlar, yollar ve yolculuklar, bilgisayarlar, otomobil, iletişim, evrak işleri, entelektüel faaliyetlerle ilgili değişiklikleri ön plana çıkarıyor.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Dolunay ikinci evinizde gerçekleşiyor. Finansal şartlar ve maddi kaynaklarda değişiklikler, bütçe ve tasarruflarınızla alakalı karar alma, önemli meselelerde sonuç alma, kredileri kapatma, borçların iadesi gibi kavramları ön plana çıkarıyor.