13 Eylül 2023 tarihi itibari Merkür gününden merhaba. Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay sat 08.18 de Başak burcunun evine giriş yapıyor. Verimli ve üretkenlik göstereceğimiz enerjiler veriyor. Gündelik yaşantımız, organizasyonlar ve çalışma ortamlarımızla ilgili düzenlemelerle yaklaşık iki gün boyunca daha çok meşgul olabiliriz.

Yaşamın fiziksel yönünün ön plana çıktığı Başak burcu enerjisi ile mevcut iş akışımızda ayrıntıları kavramakta maksimum fayda sağılabiliriz. Günlük rutinlerimiz, ticarî ve parasal meselelerimizi planladığımız şekilde hareket ederek çok rahat ilerleme kaydedebiliriz.

Sağlıkla ilgili meselelere odaklanmak, hijyen ve diyet konularında araştırmalar yapabilir, yeni uygulamalardan faydalanmak isteyebiliriz. 

Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür’ün geri harekette olduğu şu günlerde hedeflerimize yönelik yeni adımlar atmak yerine planlı hareket ederek verimli çalışmalar ortaya çıkarabiliriz sevgili dostlar.Gökyüzünde, bir süredir geri giden Merkür ise nihayet 16 Eylül’de düz hareketine geçiş yapacak.

Merkür retro dönemi hayatımızın kontrolünü yeniden ele geçirmemiz adına, önceden bir şekilde ihmal edilmiş veya halledilmemiş bir takım konu ve olayları aydınlatmamıza yardımcı oldu. Ancak bu zaman içinde birçok düşünceyi tekrar tekrar düşünerek, hepsini bir araya getirmenin yeni yollarını bulmaya da çalıştık.

Günün ikinci yarısı Ay-Satürn karşıtlığı etkili oluyor. Gerek çalışma yada gerek ev yaşantımızda göz ardı ettiğimiz sorumluluklarımıza dikkatimizi vermemiz gerekebilir. Planlarımızda hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Otorite figürleriyle uyuşmazlık, gerginlik veya çatışmalar yaşamamız mümkün olabilir. Karşılaşacağımız zorlukların üstesinden gelmek adına sabırlı hareket etmeliyiz.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.