23 Ağustos 2023 tarihi itibari Merkür gününden merhaba. Ay günü Akrep burcunun evinde geçiriyor. Sezgisel ve zeki olabileceğimiz enerjiler veriyor. Plan ve hedeflerimize çok kolay odaklanabiliriz. Zira gün boyunca dönüşüm ve gelişme sağlayacağımız fırsatlar elde etme koşulları ortaya çıkabilir.İş ve sosyal hayatımızda ilerlemek istediğimiz noktaya ulaşabilecek, potansiyel gücü ve inancı kendimizde bulabiliriz.

Sabah saatlerde Ay-Jüpiter karşıtlığından hemen sonra Venüs karesi etkili oluyor.Yeni fikirler ve yöntemler benimsemek, yeteneğimizi güçlendirebilir. Önemli konuşmalar yapmak, bağlantılar kurmak, bir şeyleri duyurmak ve eğitim ile ilgili meselelerimizi halletmek adına değerlendirebiliriz. Sevdiklerimizle bir araya gelmemizi sağlayacak kısa seyahatlere de çıkabiliriz.

Gerek iş, gerek özel ilişkilerimizde, taleplerimizi kolay ifade edebilir, niyet ve kararlarımızı net bir şekilde açıklayabiliriz.

Akşam saatlerine doğru Ay-Merkür atmışlığı etkili oluyor.Yeni fikirler ve yöntemler benimsemek, yeteneğimizi güçlendirebilir. Önemli konuşmalar yapmak, bağlantılar kurmak, bir şeyleri duyurmak ve eğitim ile ilgili meselelerimizi halletmek adına değerlendirebiliriz. Sevdiklerimizle bir araya gelmemizi sağlayacak kısa seyahatlere de çıkabiliriz.

Gerek iş gerek özel ilişkilerimizde, taleplerimizi kolay ifade edebilir, niyet ve kararlarımızı net bir şekilde açıklayabiliriz.

Günün gezegen hareketi ise Güneş ateş enerjili Aslan burcundan toprak nitelikli Başak burcuna geçiyor olmasıdır. Güneş, Başak burcunda 23 Eylül tarihine kadar ilerleyecek. Artık hasat zamanıdır. Yaz coşkusunu serin rüzgârlara ve sonbahara bırakacaktır. Merkür tarafından yönetilen Başak, bilgi ve öğrenme ile ilgili her şeyi bir ay boyunca destekleyecek. Başak, analitik bir zihne sahiptir ve hayatta bazı şeyleri siyah beyaz olarak görür. Açık bir analiz üretebilir ve böylece en karmaşık problemlerin bile çözümünü bulabiliriz. Hayata metodik yaklaşan ve hiçbir şeyişansa bırakılmamasını sağlayan Başak, çoğu kez yanlış anlamalar yüzünden kalplerimizi dış dünya için kapatmamıza da neden olabilir. Fantastik dünyada yaşama inancı olmayan Başak daha gerçekçi olacağından sonlanması gereken ilişkilere de bu geçişi ile hasat zamanı yaşatacaktır.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım sevgiler.