AKREP BURCUNDA AY TUTULMASI

5 Mayıs 2023 Cuma günü Saat 20.34'te Boğa-Akrep ekseninde 14 derecede Dolunay ve Parçalı Ay tutulması yaşayacağız.  Bu yılın duygusal açıdan en zor tutulmasıdır. Boğa-Akrep eksenindeki son tutumların enerjilerini maksimumda hissedeceğiz.

Ülkemizden kısmi izlenebilecek olan tutulma Ortadoğu, Afrika'nın doğusu ve Asya'nın batısından gözlemlenecek.

Akrep burcu, sancılı içsel çalkantılar, kritik durumlar, yıkımlar, felaketler ve zorluklarla geçen bir buçuk yıllık bir dönemi kapatan Akrep-Boğa eksenindeki son Ay tutulmasıdır.

Akrep savaşlarının üstesinden gelmeyi, yanlış değerlerimizi yıkmayı ve doğruları bulmayı, istikrar ve memnuniyet kazanmayı öğretecektir. Akrep'in kaynayan volkanları, Boğa'daki uyumun mavi sularında erir. Dolayısıyla Tutulma şiddetli görünümde,Ay, Akrep burcunda zayıftır. Duygular derindir, güç, sahip olma, elden çıkarma önemlidir. Büyük insan kitlelerinin büyük miktarda duygusal enerji üreteceği yapay durumlar yaratılabilir.

Tutulmanın yöneticisi Plüton, büyük güç ve yeniden doğuşun, derin dönüşümün gezegenidir. Plüton, çelişkileri ortaya çıkarır, gerekli dönüşümler için eskimiş ve gereksiz olan her şeyi hayatımızdan çıkartır, kurtarır ve temizler.

Tutulma, ZubenElgenubi yıldızı ile kavuşumda ve Uranüs'e karşıt açıda gerçekleşiyor. Dolayısıyla anlayışla ilgili zorluklar ve mahsullerle ilgili sorunlar, para, bankacılık, vergilerle ilgili şeyler dahil kaynakların tükenmesinin yanı sıra virüslerin ortaya çıkma veya yenilenme olasılığını da beraberinde getiriyor. 

Ayrıca Uranüs'ün rolü yeni, öngörülemeyen bir şeyler getirecektir. Ani durumlara, içgörülere, bizi şaşırtabilecek ve yıllarca derinlerde saklı kalmış gizli tutkularımıza bakmamıza neden olabilecek sürprizlere de hazırlıklı olmalıyız.
 

Bu dönem hayal kırıklığı çokça yaşanabilir,kronik hastalıklar, genital bölge organlar ve üreme sistemi rahatsızlıkları artış gösterebilir.

Tutulma. Akrep, Boğa, Aslan ve Kovalar ve haritalarında önemli noktaları olanlar için daha önemlidir.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, maddi güç ve daha fazla özgüven elde etmek için yeni yollar ve yeni olanaklar geliştirebilirsiniz. Nafaka, tazminat ya da miras meselelerinizi kapsayan alanlarda maddi kazançlar ya da kayıplar oluşabilir. Cinsel enerjiniz ve kişisel manyetizmanızın yükseldiği bu dönem, aşk-nefret gibi duyguları deneyimleye bilirsiniz.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, eşiniz, ortağınız ya da partnerinizle yaşamınızın seyrini değiştirecek önemli adımlar atabilirsiniz. Ciddi beraberlikler evlilikle noktalanabilir ya da sorunlu ilişkilerde kopuşlar yaşayabilirsiniz. Kariyer, iş ve statünüzü ilgilendiren konularda önemli anlaşmalar, sözleşmeler ve seyahatler gündeme gelebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, günlük rutinleriniz, iş ve hizmet hayatınızda size vakit kazandıracak, iş yükünüzü hafifletecek olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Ruhunuzu ve bedeninizi rahatlatacak yeni bir diyet ve spor programına başlayabilir ya da daha önceden ihmal ettiğiniz tedavi gerektiren sağlık mesellerinize yoğunlaşabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, aşk, flört ve romantik ilişkilerinizde arzu, istek ve beklentilerinizi karşılamak için harekete geçebilirsiniz. Çocuklarınızın hayalleri ve umutlarıyla ilgili isteklerine destek vererek onların amaçlarına ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Yaratıcı uğraşlarınıza harcayacağınız enerji yaşamınızı daha keyifli hale getirebilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, aileniz

ve evinizle ilgili hedeflerinize hızlı bir şekilde yoğunlaşabilirsiniz. Aile bireylerinizin acil ihtiyaçlarına yoğunlaşabilir, somut eylemlerle onlara takdir ve sevginizi gösterebilirsiniz. Geçmiş deneyimlerinizden yola çıkarak hayatınızda değişim yaratacak güncel bir sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, sözleşmeler, muhasebe konuları, yasal konuların işlemleri, mektuplar ve yazışmalarla ilgili yoğun bir tempo içine girebilirsiniz. Kamusal ve şahsi beklentide olduğunuz pek çok meselelerinizi neticelendirebilir. Hedeflerinize ulaşmak, somut adımlar atmak için planlarınızda olan kısa yolculuklara çıkabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, gelir durumunuzu, maddi kaynaklarınızı yönetmek, yaratıcı projeler üretmek için güçlü bir arzu duyabilirsiniz. İş ve mesleki konularda alacağınız sorumlulukları gelir artışına çevirecek fırsatlara dönüştürebilirsiniz. Özel yaşamınızla alakalı fikirlerinizi yeniden inşa edip ve güçlendireceğiniz koşullar oluşabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, hayatınızın ne yöne gittiğini daha net bir şekilde analiz etme fırsatı bulabilirsiniz. Geçmişte kalan kişisel ve çevresel seçimlerinizden çıkaracağınız dersler geleceğinizi şekillendirecek açılımlar getirebilir. Yeni bir fikirden, yeni bir plandan veya yeni bir projeden ilham alabilirsiniz. Bu dönem sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, hayatınızın değişim gerektiren yönüne odaklanabilirsiniz. Şimdiye kadar tolerans gösterdiğiniz ve iyi niyetli davranıp da karşılığında sizi sınırlayan ve zorluklar oluşturan tüm geçmiş konuları mercek altına alabilirsiniz. Dolunay enerjisiyle duygusal ve ruhsal yorgunluklarınızdan arınarak kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, yaşam enerjinizin artıyor. Hedefleriniz, hayalleriniz ve isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal alanlarda topluma yönelik hizmet ve projelerde ortak çalışmalara zaman ve enerjinizi harcayabilirsiniz. Edineceğiniz yeni bir bilgi veya kuracağınız bir iletişim sayesinde geleceğinizi şekillendirecek bir plan yapabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, beklentide olduğunuz kariyer alanınızdaki hedeflediğinizde yükseliş gerçekleşebilir. Kişisel tanınırlık, kamusal itibarınız artabilir. Otorite figürlerinizle daha fazla ilgilenebilir, sıcak ve olumlu iletişimler kurabilirsiniz. İş-özel yaşamınızda dengeli bir program oluşturarak, partnerinize ilişkinizi dikkate aldığınızı gösterebilirsiniz

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, maddesel ve manevi dünyanızın gerçek amacını bulmak ve öğrenmek için yabancı kültür ve ülkelere yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Edineceğiniz deneyimler sayesinde yaşamınızda bazı şeylerden taviz vermek zorunda kalabilirsiniz. Hukuksal ve eğitim alanlarındaki meseleleriniz dolunay enerjisiyle sonuçlanabilir.