BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

7 Mart 2023 Salı günü Saat 15.41 de 16 derece Başak burcundaki Ay ve Balık burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay doğacak.

Geleneksel olarak Dolunay, Yeni Ay'da doğan durumların altına bir çizgi çeker. Birçok olay bir sonuca veya açıklamaya ulaşır. Kısacası daha önce yapılanların sonuçlarını kabul etme ve kanıtlama dönemidir.
 

Başak burcu Dolunayı bizi günlük işlevler ve rutinler, fiziksel sağlık ve düzen ihtiyacı (Başak) ile vizyon, ruhsal sağlık ve sonsuzluk (Balık) arasında bir denge bulmaya itiyor. Başak, günlük hayatı yönetmek için kullandığımız araç ve teknikleri yönetirken, Balık, ruhsal benliklerimizi yönetmek için kullandığımız araçları yönetir. Hayatımızdaki bir eksikliğin aniden farkına varmak, duygusal ihtiyaçlarımızı keşfetmemiz için bize bazı fırsatlarsunuyor. Kendimizi ifade etme, yaratıcıolma, İşimiz, alışkanlıklarımız, sağlığımız ve rutinlerimiz için önemli bir zamandır.

Dolunay horoskopunda Koç burcu yükseliyor. Yöneticisi Mars, Ay ve Güneş ile (T) kare açı oluşturuyor. Yaklaşık iki hafta boyunca bu geçiş ile gerilim yaratacak durumlara açık etkilerde olacağız. Sabırsızlığınhâkim olmasına izin vermek çok kolay olabilir. Dolayısıyla ego çatışmaları, güç gösterilerinden uzak durmalı, akıntıya karşı kürek çekmenin değil, doğru yolda ilerlemeye çalışmalıyız sevgili dostlar.

Diğer yandan Dolunay Uranüs ile güzel bir açıda. Bu nedenle, bunu hemen göremesek ve kabul etmesek de koşullardaki beklenmedik değişiklikler bizim için olumlu olacaktır. Bu nedenle, hayatımızdaki yeniliklere direnmemeliyiz sevgili dostlar.

Bugün ayrıca Satürn, önümüzdeki 2,5 yıl boyunca kalacağı Balık burcuna geçecek. Bu dönemde, psikoloji, astroloji, ezoterizm, doğa, inanç ve yaratıcılıkalanlarında gelişmeler yaşanacak sevgili dostlar.

Dolunay boyunca sindirim organlarında hassasiyet artabilir. Dolayısıyla gıda ve ilaç kullanımlarına özen göstermelisiniz. Aşırı yorucu işlerden kaçınmalı, varsa sağlık sorunlarınızın iyileşmesini kolaylaştıracak yeni bir yöne dönebilirsiniz. Hafif bir diyet uygulamak da yararlı olabilir.

Dolunay diğer burçlarla birlikte Başak,İkizler, Yay ve Balıkburçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, Dolunay

altıncı evinizde gerçekleşiyor.  İş ve ev değişiklikleri, hizmet, bağlılık, işe alınan personel, sağlık konuları ile evcil hayvanlar, rutin işler, yaşam, yükümlülükleri ile ilgili kararlar almanız gereken koşulları ön plana çıkarıyor.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Dolunay

beşinci evinizde gerçekleşiyor. Projelerinizden herhangi birinin sonuçlanması, yaratıcı süreçler, iş dünyanızda değişiklikler, çocuklar ile ilgili değişiklikler, romantik ilişkiler, eğlence, genel etkinlikler, tatil konularını ön plana çıkarıyor.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, Dolunay

dördüncü evinizde gerçekleşiyor. Emlak, ev, aile, akrabalar, nakil ve vize konularındaki değişiklikler, realitenizdeki, etrafınızdaki alandaki değişiklikler ve Ebeveynleriniz ile ilgili sorumluluklarınızı ön plana çıkarıyor.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Dolunay üçüncü evinizde gerçekleşiyor. Eğitim süreci, kardeşler, meslektaşlar tanıdıkların yanı sıra araçlar, yollar ve yolculuklar, bilgisayarlar, otomobil, iletişim, evrak işleri, entelektüel faaliyetlerle ilgili değişiklikleri ön plana çıkarıyor.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, Dolunay ikinci evinizde gerçekleşiyor. Finansal şartlar ve maddi kaynaklarda değişiklikler, bütçe ve tasarruflarınızla alakalı karar alma, önemli meselelerde sonuç alma, kredileri kapatma, borçların iadesi gibi kavramları ön plana çıkarıyor.
 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Dolunay birinci evinizde gerçekleşiyor. Başlatılan işler, insiyatif, kişisel ve manevi gelişime ilişkin içsel değişikliklerin yanı sıra görünüm ve davranış tarzınız, imajınızın tamamlanmasına katkı sağlayacak konuları ön plana çıkıyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Dolunay on ikinci evinizde gerçekleşiyor. Sırlar, yalnızlık, manevi anlamlar, bilinçdışı, ezoterik, psikoloji, inanç, soyutlama arayışında yaratıcı bir süreç getiriyor. Keşif gezileri, hastane işleri, gizli çalışmalar gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Dolunay on birinci evinizde gerçekleşiyor. Öz verilik, fikirleriniz, arkadaşlarla ilişkiler, kamu dernekleri, ilgilendiğiniz gruplar, sosyal yaşamınız, geleceğinizi nasıl gördüğünüz ve nasıl hayal ettiğiniz gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Dolunay onuncu evinizde gerçekleşiyor. Hedefler, başarı, sorumluluk, kariyer, mesleki gelişim, terfi, statü değişiklikleri, aile hayatı, sosyal durum, hukuksal meseleler bakımından değişiklik ve otorite figürleri ile ilgili konuları ön plana çıkarıyor.
 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay dokuzuncu evinizde gerçekleşiyor. Yurtdışı veya uzun mesafeli seyahatler, yeni bilgiler, gayrı resmi statü, dünya görüşünün genişlemesi, sosyal faaliyet, uzak akrabalar ile temaslar gibi konuları ön plana çıkarıyor.
 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Dolunay sekizinci evinizde gerçekleşiyor. Diğer insanların para ve kaynaklarının konuları, banka, vergi, sigorta kuruluşları, borç, miras, acil işler, risk durumları, bilinç dönüşümü ve enerji çalışmaları gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Partnerinizle ile ilişkileriniz, olası her türlü ortaklık ve ayrılma, iş ilişkilerinin güçlendirilmesi, anlaşmalar, anlaşmazlıklar, olası mahkeme dava konularında çözümleri ön plana çıkarıyor… funda…