2 Mart 2023 tarihi itibari ile Jüpiter gününden merhaba. Ay günü Yengeç burcunun evinde geçiriyor. Güne sezgisel, empatik ve hassas olabileceğimiz enerjiler veriyor.

Evimiz, ailemizle alakalı konular ve duygusal olarak bağlı olduğumuz kişilerle paylaşımlarımız artarken, vatanımız, bayrağımız ve milli meselelere dikkatimizi verebiliriz.

Günün ilk yarısı Ay günün gezegen hareketinde Venüs-Jüpiter kavuşumuna eşlik ediyor. Bu geçiş ile birkaç gün boyunca daha enerjik, daha iyimser ve daha dışa dönük olabileceğimiz gibi mali durumlarımızı aşk ve sosyal hayatımızı genel olarak güçlendirecektir. Kısacası eğlenmenin ve rahatlamanın tam dört hafta tadını çıkarabiliriz sevgili dostlar.

Gün ortalarına doğru Ay-Şiron karesi etkili oluyor. Duygusal olarak hassasiyetimiz artabilir, incinme- incitmeye meyilli davranabiliriz. Bu geçiş, geçmişte yaptığımız hataların ve kendimizde gördüğümüz eksikliklerin, farkına varmamıza neden olabilir. Görüş açımızı değiştirmek, farklı çözüm yolları bulmak ve hatalarımızı kabul ederek, iyileştirme yönünde kararlar alabiliriz.

Ayrıca başkalarına tavsiyeler vermek ya da fikir danışmak açısından da bu enerjiden faydalanabiliriz.

Günün ikinci yarısı Ay-Uranüs atmışlığı etkili oluyor. Değişim getiren bir enerjidir. Plan ve hedeflerimiz için daha fazla kendimizi bağımsız hissedebiliriz. Sıra dışı yaratıcı yeni şeyler deneyebiliriz. Yeni arkadaşlıklar, yeni tanışmalar yaşayabiliriz. Teknoloji ve eğlence alanlarında gezmek ve alışveriş yapacağımız koşullar oluşabilir.

Günün diğer gezegen hareketi Merkür-Satürn kavuşumudur. Ciddi veya zorlayıcı zihinsel çalışmalara uygulanması gereken eleştirel düşünmeyi getirir. Bu enerji sürekli konsantrasyon, sabır ve sağlam muhakeme gerektiren şeyler için iyi bir zamandır. İş anlaşmaları ve evrak işleri tercih edilebilir. Sağduyulu bir yaklaşım, detaylara dikkat ve uzun vadeli bakış açısı, bunu uzun vadeli planlar yapmak için ideal bir zaman haline getirir. Hayattaki zorluklarla ilgili ciddi tartışmalar yararlı sonuçlara yol açabilir.

Sevgiler.