18 Ocak 2023 tarihi itibari ile Merkür gününden merhaba. Ay Yay burcunun evinde ilerliyor. Öğrenmek, keşfetmek isteğimiz artarken yeni ufuklar ve rutin olmayan deneyimler arayabiliriz. Uluslararası işler, seyahatler, yayıncılık, eğitim ve hukuksal konulardaki işlerimizle alakalı uğraşlar verebileceğimiz bir gün. Gökyüzü yaşam hedeflerimize ulaşmamızda, eski bazı değerlerimizi, ön yargılarımızı ve inançlarımızı geride bırakıp yeni bakış açısı geliştirebileceğimizi de işaret etmekte. Unutmayın sevgili dostlar yaraların etrafında sıkışmış bir enerjiyi ancak serbest bırakarak o yarayı iyileştirebiliriz.

Günün tek ana bağlantısı günün ilk yarısı Ay-Mars karşıtlığı ile etkili oluyor. Kaza, kavga, yangın veya patlama gibi durumları açığa çıkaran bir enerjidir. Mümkün olduğunca yapıcı, sakin ve tedbirli olmaya çalışmalıyız. Bu arada sağlığımıza da gereken hassasiyeti göstermeye çalışmalıyız, zira tansiyon ve baş ağrıları gibi problemler ortaya çıkabilir. Sıcak ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmakta faydalı olur sevgili dostlar

Günün gezegen hareketinde Güneş-Plüton aynı noktada kavuşuyor. Kişisel tanınma isteği ve hırs veren bir enerjidir. Başlatacağımız girişimlerimizin önünde duran, bizi zorlayan engelleri daha iyi tanıma fırsatı elde edebiliriz. Dolayısıyla niyetimiz güçlüyse hedefimize erişmeniz kolay olabilir. Kişisel gücümüzü ve yaşamımızdaki sonuçları etkileme yeteneğimizi büyük ölçüde artırabilir.

Özel hayatımıza müdahaleci olan ve emellerimizi bastıran yakınlarımızla yüzleşmeler de yaşayabiliriz. Sevdiklerimizi sorgulamaktan kaçınmalı, özverili olmak ise en iyi sonuçları yaşamamıza neden olacaktır.

Ayrıca, gergin ortamlardan, suç ve şiddet içerici alanlardan uzak durmakta fayda var sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.