TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

16 Nisan 2022 Cumartesi günü Saat 21.55 de Terazi burcundaki 26 derece Ay ve Koç burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana gelecek.

Dolunaylar, planlarımızı ve arzularımızı yerine getirmeye veya sonuca götürmeye yardımcı olan zamanlardır.

Terazi Dolunayı, ikili ilişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri, hoşgörü, uyum, denge, nezaket, estetik, aşk, sevgi, romantizm, güzellik, sanat, diplomasi ve adalet gibi kavramları iki hafta boyunca ön plana çıkarıyor.

Dolunay Dengeleme ekseni dediğimiz Koç-Terazi ekseninde gerçekleşiyor. Kişisel özgürlük, kendini ifade etme cesareti ve diğerlerinden ihtiyaç duyduğumuz destek ve adalet arasında bir denge bulma mücadelesini de ortaya çıkarıyor.

Dolunay Plüton karesi ile gerçekleşiyor. Yöneticisi Venüs-Merkür ve Uranüs ile uyumlu görüm sağlıyor. Terazi Dolunayı durumları hafife almamamızı, müzakere edebilmemizi ve kesinlikle herhangi bir kişiyle ortak bir dil bulmamızı gerektirecek. Ve Hayatlarımızı önemli gelişmelere yol açacak biçimde anlamlı bir şekilde yapılandırmak, sınırlamak veya basitleştirmek için bazı seçimler yapmak zorunda kalabiliriz sevgili dostlar.

Sağlık açısından böbrekler, bel bölgesi üreme organlarını yormamak ve dikkat göstermekte fayda var.

Dolunay diğer burçlarla birlikte Terazi, Koç, Yengeç ve Oğlak burçlarını daha fazla etkileyebilir

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Ortaklık alanınızda meydana gelen Dolunay, duygularınızı yüzeye çıkarıyor. Önemli biriyle güzel bir şekilde bağlantı kurabilir, bir ilişki geliştirebilir veya önemli bir hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs)Dolunay, dikkatinizi gerektiren bir iş ya da sağlık meselesine gözlerinizi açıyor. Rehberlik, yardım ve tavsiye almanın yanı sıra gerçekten ne istediğinize ve neye ihtiyaç duyduğunuza odaklanabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Dolunay, özellikle yaratıcı ve romantik konularla ilgili arzularınızı ve ihtiyaçlarınızı daha net anlamanız için size harika bir fırsat sunuyor.Yeni bir anlayış veya farkındalık düzeyine ulaşabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Dolunay, ev ve aile hayatınız özel ilgi gerektirebilir. Daha iyi zaman ve enerji yönetimine veya daha iyi bir iş-yaşam dengesine olan ihtiyacınızı fark edebilir ve bir konuda aydınlanabilirsiniz.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos)  Dolunay, Dolunay kendinizi tam olarak ifade etme ihtiyacınıza gözlerinizi açabilir. Bazı yeni bilgiler işlerinizi ilerletebilir. Öğrenme, iletişim, ulaşım gereken şeylere ilginiz artabilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Dolunay, kaynaklarınızı yönetme ihtiyacınıza gözlerinizi açıyor. Mülk, iş veya finansal bir konuda yeni gelişmeler doruk noktası getirebilir. Özel bir meselenin derinine de inebilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23 Eylül–23 Ekim) Dolunay, sizi ilgi odağı haline getirebilir. İstediğiniz şeyin peşinden gitmek için kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Bir ilişkide veya ilişki ihtiyaçlarınızda ve hedeflerinizde de değişiklikler yapabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23 Ekim–21 Kasım) Dolunay, dinlenmeye ve ruhsal beslenmeye özellikle dikkat etmenizi hatırlatıyor. Bir sonraki adımda nereye gideceğinizi görmenize yardımcı olabilir ve yeni bakış açıları geliştirebilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Dolunay, kalbinizi gerçek dostluk veya arkadaşlık ihtiyacına açabilir. Kabullenmediğiniz duygular veya projeler açığa çıkabilir. Her hangi bir hayalinizin peşinden gitmek için ilham alabilirsiniz. 

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Dolunay,  dikkatinizi kariyerinize, kamusal meselenize veya sorumluluğunuza çekiyor. Olumlu çabalar göstererek veya iyi bir iş yaparak kazançlı çıkacağınız gelişmeler yaşayabilirisiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Dolunay, son derece yaratıcısı yeni fikirlere açık ve her zamanki rutininizden çıkmamanızı sağlıyor. Bir ilişkide, bir öğrenme programında veya kişisel ilgi alanında yeni bir başlangıç ​​yapabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Dolunay, gerçekten ne istediğinizi ve neye değer verdiğinizi belirlememenizi sağlıyor. Finansal ihtiyacınız veya bir destek almanız gereken her hangi bir konu sizi dönüm noktasına getirebilir.