KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

20 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 17.57 de 27 derece Koç burcundaki Ay ve Terazi burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana gelecek.

Dolunay, Yeniayda başlattığımız, girişimlerin ve çalışmalarımızın sonuçlarının görüneceği gerçeğine bizleri hazırladığı dönemlerdir.

Koç-Terazi ekseninde gerçekleşen Dolunay Ben / Biz'den sorumlu olup, bireysellik ve ortaklıklarla ilişkilidir. Dolunay, kişisel ve iş ilişkileri, önemli toplantılar, kamusal ve kültürel etkinlikler, insan-toplum etkileşimi konularına odaklanıyor.

Dolunayın Hükümdarı Mars, güneş ile yakın temasta olup Ay karşısında görünmekte ve Platonun katılımıyla Dolunay horoskopunda (T) kare görünüm oluşmakta. İki hafta boyunca oldukça hassas bir dönem geçirmemiz mümkün olabilir.

Bu tür enerjilerde, kendimiz fark etmeden ortaklarımıza çok fazla baskı yapabiliriz. Başkalarından gizli düşmanlıklar görmemizde mümkün olabilir. Dolayısıyla duygularımızı ne kadar iyi kontrol edersek bu günleri o kadar kolay geçirebiliriz.

— Bu günlerde daha programımızı daha sakin seçmeliyiz. İş ve sorumluluklarımızı ne kadar aza indirirsek o kadar iyi.
— Çok kalabalık olan yerlerden, çatışmalardan ve kavgalardan kaçınmalıyız.
— Trafikte dikkatli olmalıyız.
— Agresif davranışlardan kaçınmalıyız. Yürüyün, koşu, imkânımız varsa bağ, bahçede çalışmak ve evde temizlikle meşgul olmalıyız.
—Meditasyon yapabilir, bitki çayları içebilir ve daha fazla uyuyarak kendimizi daha iyi hissedebiliriz.

Dolunay, küçük bir el feneri gibi her zaman ruhunuzun derinliklerini aydınlatır, orada birikmiş olanı yukarı çeker. Bu nedenle durumunuza dikkat edin içinizde olanı gösterecektir. Enerji düşüklüğü, kızgınlık, öfke hissediyorsanız, bu içeriden kopan acıdır. Keşfetmek, kabul etmek, neden olduğunu anlamak ve gitmesine izin vermek gerekir. Ruhu harap eden hakaretler için başkalarını ve kendimizi affetmeli, barışa, iyiliğe ve kabule doğru bir adım atmalıyız.

Koç burcu vücudumuzda kan, baş bölgesi, gözler ve baştaki organlar ile ilişkilidir. Bu dönem, tansiyon, baş ağrıları, migren, beyin kanaması, felç, gibi ani gelişebilecek sağlık sorunlarına dikkat çekebilir.

Dolunay diğer burçlarla birlikte Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak burçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) ) Sevgili Koçlar, Dolunay birinci evinizde gerçekleşiyor. Başlatılan işler,  insiyatif, kişisel ve manevi gelişime ilişkin içsel değişikliklerin yanı sıra görünüm ve davranış tarzınız, imajınızın tamamlanmasına katkı sağlayacak konuları ön plana çıkıyor.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Dolunay on ikinci evinizde gerçekleşiyor. Sırlar, yalnızlık, manevi anlamlar, bilinçdışı, ezoterik, psikoloji, inanç, soyutlama arayışında yaratıcı bir süreç getiriyor. Keşif gezileri, hastane işleri, gizli çalışmalar gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, Dolunay on birinci evinizde gerçekleşiyor. Özverilik, fikirleriniz, arkadaşlarla ilişkiler, kamu dernekleri, ilgilendiğiniz gruplar, sosyal yaşamınız, geleceğinizi nasıl gördüğünüz ve nasıl hayal ettiğiniz gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Dolunay onuncu evinizde gerçekleşiyor. Hedefler, başarı, sorumluluk, kariyer, mesleki gelişim, terfi, statü değişiklikleri, aile hayatı, sosyal durumda değişiklik ve otorite figürleri ile ilgili konuları  ön plana çıkarıyor.
 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos)  Sevgili Aslanlar, Dolunay dokuzuncu evinizde gerçekleşiyor. Yurtdışı veya uzun mesafeli seyahatler, yeni bilgiler, gayrı resmi statü, dünya görüşünün genişlemesi, sosyal faaliyet, uzak akrabalar ile temaslar gibi konuları  ön plana çıkarıyor.
 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Dolunay sekizinci evinizde gerçekleşiyor. Diğer insanların para ve kaynaklarının konuları, banka, vergi, sigorta kuruluşları, borç, miras, acil işler, risk durumları, bilinç dönüşümü ve enerji çalışmaları gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Partnerinizle ile ilişkileriniz, olası her türlü ortaklık ve ayrılma, iş ilişkilerinin güçlendirilmesi, anlaşmalar, anlaşmazlıklar, olası mahkeme dava konularında çözümleri ön plana çıkarıyor.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Dolunay altıncı evinizde gerçekleşiyor.  İş ve ev değişiklikleri, hizmet, bağlılık, işe alınan personel, sağlık konuları ile evcil hayvanlar, rutin işler, yaşam, yükümlülükleri ile ilgili kararlar almanız gereken koşulları ön plana çıkarıyor.

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Dolunay beşinci evinizde gerçekleşiyor. Projelerinizden herhangi birinin sonuçlanması, yaratıcı süreçler, iş dünyanızda değişiklikler, çocuklar ile ilgili değişiklikler, romantik ilişkiler, eğlence, genel etkinlikler, tatil konularını ön plana çıkarıyor.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay dördüncü evinizde gerçekleşiyor. Emlak, ev, aile, akrabalar, nakil ve vize konularındaki değişiklikler, realitenizdeki, etrafınızdaki alandaki değişiklikler ve Ebeveynleriniz ile ilgili sorumluluklarınızı ön plana çıkarıyor.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Dolunay üçüncü evinizde gerçekleşiyor. Eğitim süreci, kardeşler, meslektaşlar tanıdıkların yanı sıra araçlar, yollar ve yolculuklar, bilgisayarlar, otomobil, iletişim, evrak işleri, entelektüel faaliyetlerle ilgili değişiklikleri ön plana çıkarıyor.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Dolunay ikinci evinizde gerçekleşiyor. Finansal şartlar ve maddi kaynaklarda değişiklikler, bütçe ve tasarruflarınızla alakalı karar alma, önemli meselelerde sonuç alma, kredileri kapatma, borçların iadesi gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.