Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, İsviçreli ünlü oyun yazarı Friedrich Dürrenmatt’ın “5. Frank” adlı oyununun provalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, İsviçreli ünlü oyun yazarı Friedrich Dürrenmatt’ın“5. Frank” adlı oyununun provalarına başladı.

Uzun ve sıkıntılı bir aradan sonra 2021-2022tiyatro sezonuna başlayan Şehir Tiyatrolarının,“5. Frank” adlı yeni oyununun yönetmenliğini, devlet tiyatrosu sanatçısı ve rejisör Yunus Emre Bozdoğan üstleniyor. Tahsin Saraç’ın Türkçeleştirdiği oyunun dekor tasarımını Cenk Oral, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını Mustafa Kala ve hareket düzenini Senem Oluz gerçekleştiriyor. Oyunun müzikleri ise ünlü besteci Turgay Erdener’e ait.

5inci frank 2

İki Elin Sesi Var’dan muhteşem konser İki Elin Sesi Var’dan muhteşem konser

Provaları başlayan oyun, para ve güç tutkusunun, en temel insani duyguları nasıl yok ettiğini, trajikomik bir üslupla anlatan mizah düzeyi yüksek, etkili bir anlatıma sahip. Canlı müzik eşliğinde sahnelenecek olan müzikli oyun,sıra dışı anlatımı ile tiyatro severlerin oldukça ilgisini çekecek. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde kalabalık bir sanatçı kadrosu tarafından sahnelenecekolan “5. Frank” adlı oyun Aralık ayı başlarında ilk gösterimi gerçekleştirecek ve sezon boyunca Şehir Tiyatroları sahnelerinde izleyici ile buluşmayı sürdürecek.