Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Büyükşehir Belediyesi kiracısı olan ve pandemi nedeniyle ekonomik sıkıntılar çeken esnafa 2 önemli müjde verdi.

Hararetin yükselmesi uzun seyahatlerin korkulu rüyası oluyor Hararetin yükselmesi uzun seyahatlerin korkulu rüyası oluyor

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında 1 yıla yakın süredir esnafa yönelik önemli destekler sağlayan Büyükşehir Belediyesi, son olarak belediye meclisinde aldığı karar ile kendi esnafına da kira desteği sağladı. Esnafa müjdeleri sosyal medya hesaplarından açıklayan Başkan Büyükerşen, kararı oy birliği ile alan meclis üyelerine de teşekkür etti. Destekler kapsamında pandemi nedeniyle faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan belediye kiracılarından 6 ay boyunca kira almayacaklarını açıklayan Başkan Büyükerşen, faaliyetlerini kısıtlı olarak sürdüren esnafın kirasına da yüzde 50 indirim yapıldığını açıkladı. 2021 yılı boyunca hiçbir esnafın kirasında artış olmayacağını belirten Yılmaz Büyükerşen, bu desteklerin esnafa nefes ve umut olması dileğinde bulundu. Meclis toplantısında ayrıca Çukurçarşı'dan Salhane Köprüsü'ne doğru Porsuk kıyısının iki bölümünde gerçekleştirilecek dönüşüm de görüşüldü. Yaya öncelikli tasarımı, yeşil alanları, meydanları, ticari ve turizm alanları ile kent merkezinde yeni bir cazibe merkezi oluşturmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, Porsuk 1 Projesi kapsamında İş Bankası bölümünde mülk sahipleri ile yapılacak görüşmeler için hazırlanan sözleşmeyi de oy çokluğu ile meclisten geçirdi.