TÜRKİYE’DE OYNANSIN

Eskişehirspor’un yeni teknik direktörü Levent Kartop yaptığı açıklamada “Gönül isterdi ki Suudi Arabsitan’da oynanacak olan ve iptal edilen Süper Kupa Finali Eskişehir’de oynansın ama en doğrusu Türkiye sınırları içinde oynanması. Türkiye’de oynandığı sürece şehir fark etmez. Ben ilk karar alındığında da söyledim. Yine söylüyorum Cumhuriyetin 100. Yılında final Türkiye’de oynanmalı ve para ikinci planda tutulmalıydı.

BÜYÜKLÜĞÜNÜ TEKRAR ANLADIM

Futbolculuk hayatımda Eskişehirspor’a karşı çok deplasmana geldim. Buranın nasıl bir camia olduğunu biliyordum. Başkanın beni araması ve üzerine böyle bir camiaya gelecek olmam beni heyecanlandırdı. Üzerine, imza törenine geldiğimde bu kadar kalabalık bir basının beni karşılaması da çok etkileyici oldu. Ben kariyerimde çok büyük kulüplere, camialara gittim ancak; imza töreninde ilk defa bu kadar kalabalık bir basın ordusuyla karşılaşıyorum. Ben Eskişehirspor’un ne denli büyük olduğun bir kez daha basının ve taraftarın büyük ilgisinden anladım.

BURAYA YAKIŞMIYOR

Ben Eskişehirspor taraftarı önünde top oynadım. Bilen bilir bir dakika bile susmuyorlar. Eskişehirspor lig fark etmeksizin büyük bir camia ve elbette bizim ilk hedefimiz bu büyük camiayı bir an önce Bölgesel Amatör Lig’den profesyonel liglere taşımak. Eskişehirspor buralara yakışmıyor.

HİÇ BİR NEDEN YOKTU

Buraya gelmeden önce ben farklı kulüpler ile de görüştüm. Hatta biri 2. ligdendi. Olmadı, şartlar uyuşmadı ama Eskişehirspor seçeneği karşıma çıktığında bir dakika bile düşünmedim. Kerem abimiz var Rıza Çalımbay ile çalışan. Rıza Hoca ile birlikte Eskişehirspor, Beşiktaş ve Sivasspor’da çalıştı. Kendisi de Eskişehirli beni o aradı. Ben de eğer hayaller ve hedefler kesişiyorsa ben Eskişehirspor’da çalışmak isterim dedim. Beni daha sonra başkan aradı. Konuştuk, işin maddi boyutu ve pazarlık 5 dakikamızı aldı. Onun sonrasında siz beni ben de sizi araştırayım ve hedefleri konuşalım dedim. Eskişehirspor’da hedef profesyonel ligler ve başarı olunca teklifi kabul etmemem için hiçbir sebep yoktu.

ÇOK GURURLUYUM

Ben kulübe beni araştırması için süre verdim. Eskişehirspor büyük camia ben onlara bir şey katabilir miyim, bunu araştırmadan beni almalarını istemedim. Yönetimin taraftarın içinden gelmesi beni ayrıca etkiledi ve açıkça söyleyeyim daha imza atmadan basının önünde imza töreni düzenledik. Ben 2 gün sonra sözleşme imzaladım. Bu camiada çalışmaktan ve böyle bir taraftara sahip olmaktan çok gururluyum.

MAHÇUP ETMEYECEĞİZ

Ben buraya büyük heyecan ile geldim. İlk futbola başladığımda heyecanım nasılsa bugün de aynı heyecana sahibim. Umarım kimseyi mahcup etmez ve şampiyon oluruz. Ben ilk hedefimiz öncelikle takımı profesyonel liglere çıkarmak dedim. Eskişehirspor inşallah 3. Lige çıktığında benimle anlaşsın anlaşmasın fark etmez, ancak ilk hedef önce bu takımı şampiyon yapmak. Gelecek yıllar için planlar şampiyonluk sonrası yapılır. Öncelikle bu takım acilen profesyonel lige çıkmalı.

24 SAAT TAKIMI İZLEDİM

Başkan beni aradığında akşamdan sabaha kadar Eskişehirspor’un oynadığı son 2 maçı izledim. 24 saat boyunca takımı izledim ve takımı bilenlere sordum. Takımın iyi olduğunu ve ufak tefek dokunuşlar yapmak gerektiğini gördüm. Sağ olsun benden önce takımı çalıştıran İbrahim Hoca’nın da çok emeği var. Lider bırakmış takımı ve iyi oyuncular var. İnşallah sezon sonu şampiyon olduğumuzda şampiyonluğu hep birlikte kutlarız. Bundan çok onur duyarım. Buradan İbrahim Hoca ve ekibine saygı ve sevgilerimi yolluyorum.

DERSİMİZİ İYİ ÇALIŞTIK

Biz 3 senedir kendi evinde yenilmeyen Çilimli’yi yendik ve liderliği koruduk. Dersimizi iyi çalıştık. Ancak Çilimli’nin 1 maçını izleyebildik. Her maçın kaydı yok. Ancak bu maçtan gerekli çıkarımları yaptık. İdmanımızı da sunu çimde yaptık. Çilimli sahasının şartlarını hazırlık döneminde deneyimleydik ve maçta istediğimizi almayı başardık. Taraftarın desteği inanılmazdı. Bu galibiyet bizi yalnız bırakmayan taraftarımıza gelsin.

YENİDEN DOĞMAYA ÇALIŞIYOR

Ben duygusal bir adamım. Ben Denizlispor ile Trabzonspor’u yendiğimizde ağlamıştım bir de bu maç sonrası gözlerim doldu. Burası büyük camia. Çok büyük hocalar geldi, futbolcular geldi bunun farkındayım. Eskişehirspor yeniden doğmaya ve hak ettiği yerlere gelmeye çalışıyor. Taraftar da takımı yalnız bırakmıyor. En nihayetinde herkes gider taraftar kalır.

BURASI BÜYÜK BİR MARKA

Eskişehirspor birçok amatöre düşen kulüp gibi isim değişikliğine gitmedi. Çok miktar borca rağmen armasına sahip çıktı ve mücadele etmeye devam ediyor. Kendi arması ve tarihi ile bu kara günleri atlatmayı seçen bir camia var karşımızda. Alnının akıyla Süper Lig’e çıkmak isteyen bir ekibe benim katkım olursa ne mutlu. Eskişehirspor taraftarı gibi çok büyük bir marka karşısında teknik direktörlük yapmak da kolay iş değil. Hep birlikte en iyisini yapmak istiyoruz. Eskişehirspor taraftarı arması peşinde koşan büyük, güzel bir topluluk. İçerde dışarıda yalnız bırakmıyorlar, bizim de onlara hep ihtiyacımız var.

HERKES BİRBİRİNİ YENEBİLİYOR

Bu ligde herkes herkesi yenebiliyor. Ama biz taraftarımızla, camiamızla, sahada çalışan ve hakkını arayan bir takım olarak şampiyon olmak istiyoruz. Bu haftada kazanıp 3 puan alarak yolumuza bakacağız. Önümüzde çok önemli Ankara TKİ maçı var. Bu maçtan sonra gerekli görüşmeler yönetim ile yapılır. Transferi bu maçtan önce asla konuşmak istemiyoruz. Bu maça konsantre olacağız. Ankara TKİ genç dinamik bir ekip. Disiplinli bir takım. Bu maçı kazanmak için büyük camia gibi mücadele etmemiz lazım. Diğer türlü bu ligde herkes herkesi yenebiliyor. Bu ligde çok istemek gerek. Eskişehirspor’un kaybettiği 2 maçı da izledim. Sonra futbolculara dedim ki çok isteyeceksiniz, az isteyince olmuyor. Kazanmak için çok istemek ve çok çalışmak lazım. Biz sahada çok isteyen ve arzulayan bir takım olmak istiyoruz. Buna yönelik bol bol taktik idmanlar yaptık 3 günde. Salı günü toplanıyoruz maça yönelik idmanlarımız devam edecek.

ŞAMPİYONLUK YAŞAMIŞ İSİMLER VAR

Takıma isim isim, tek tek baktığımda kaliteli ve kendi takımlarında daha önce şampiyonluk yaşamış isimler var. Bu isimleri bir arada toplamak ve burada şampiyonluğa oynayan bir ekip yaratmak da bizim işimiz. Tecrübeli ve genç oyuncuları harmanlayarak en iyi verimi almak istiyoruz. Eksiklerimiz elbette var ancak; bunlar birkaç gün içinde giderilecek değil. Öncelikle TKİ maçına hazırlanıp, daha sonra ise kamp döneminde bu eksikleri gidermeye çalışacağız. İkinci yarı daha da iyi bir takım olmak istiyoruz.

ÇOK HOŞUMA GİDİYOR

Bugün burada bir doğum gününe davetliydim. Gittiğim evde birçok genç Eskişehirspor taraftarı ile karşılaştım. Şehrin Eskişehirsporlu olmasına ve bu şehirde Eskişehirspor sevgisinin bu denli yoğun olmasına bir kez daha mutlu oldum. Futbola olan tutku yüksek. Eskişehirspor Fabrika futbol okulları var. Bu okullarda genç kardeşlerimizin Eskişehirspor’a kazandırılması da çok hoşuma gidiyor. Ben Altınordu’da başladım. Sivas’ta da altyapıda önemli işler yaptık. 2006 doğumlu bir kardeşimizi milli takıma yolladık Sivas’ta şans vererek. Ben oyuncunun yaşına bakmam. Ben de 17 yaşında Süper Lig’de oynuyordum. Gençlere önem veriyorum.

DESTEK ÇOK ÖNEMLİ

Başkan şu sıralar yoğun ama bizi yalnız bırakmıyor. Her gün tesislere yönetim olarak geliyorlar, mesai harcıyorlar. Yönetim tribünden gelme ve bu beni heyecanlandırıyor. Takımı yaşatmak, kulübü yaşatmak için her şeyi yapıyorlar. Eskişehirspor’un Eskişehir’deki her kurumun desteğine ihtiyacı var. Bakın A partisi B partisi demiyorum. Burada tek parti var o da Eskişehirspor. Buraya herkesin el atması lazım. Ben hiçbir zaman siyaset ile yan yana olmadım. Siyasetle de bir yere gitmedim. Ancak buraya sadece bir kesim değil herkesin destek olması lazım. Büyük bir camia. Bakın ben Denizliliyim. Eskişehirspor’un ben ne büyük bir camia olduğunu dışarıdan net görebiliyorum. Herkesin maddi manevi desteği lazım. Bugün bir yönetim var o gider başkası gelir, ama sonunda kalıcı olan taraftar. Burada kalıcı olan Eskişehirspor Cumhuriyeti. Bu nedenle destek çok önemli.

COŞKULU OYNAMALIYIZ

Takımda her şeyi biraz daha artıracağız. Bir adım daha fazla koşacağız, biraz daha fazla basacağız. Bunları zamanla en üst seviyeye çıkarmak için çalışmalara başladık. Futbolcu kardeşlerimle de konuştum daha fazla koşmak ve basmak zorundayız dedim. Takımda bir potansiyel var. Bunun için daha coşkulu oynamamız gerek. Biz de takımda olan potansiyeli ortaya çıkarmak için buradayız. Erdin bu hafta içi çalışmalara başlayacak. Serdar ve Hakan Aydemir de Salı günü aramıza dönüyor.

HERKES ES ES FORMASI GİYİYOR

İki gündür buradayım. Antalya’ya ailemin yanına gitmedim. Elbette daha çok az zamandır Eskişehir’deyim ancak; sokağa çıktığınızda insanların Eskişehirspor’a bakış açısını anlamanız uzun sürmüyor. Bu şehirde futbola ve Eskişehirspor’a yüksek bir ilgi var. Buraya gelip görmek, hissetmek lazım. Burada insanlar küçük yaşlarda Eskişehirspor sevgisi ile büyüyor. Burada insanların üzerinde başka formalar yok. Burada herkesin üzerinde Eskişehirspor forması var.

ANLTALYA’DA KAMP OLACAK

İlk bir haftayı burada geçirip daha sonra Antalya’da kampa girmek gibi bir düşüncemiz var. Antalya’da hazırlık maçlar yapacağımız bir hafta daha kamp yapmak istiyoruz. Eskişehirspor camiasına sevgi ve saygılarımı iletiyorum. İnşallah hep beraber sezon sonu şampiyonluk kupasını kaldırırız. Bu hafta da herkesi maçımıza bekliyorum” dedi.