Geçtiğimiz hafta hatalı araç parkından dolayı araç sahiplerine yapılan denetimler sonucu 1,5 milyon lira ceza kesilmesi de kentteki araç parkı sorununu ve otopark yetersizliğini ortaya koyuyor. Vatandaşlar kentteki otoparkların hem yetersiz olduğundan hem de pahalı olduğundan dert yanıyor. Öte yandan esnaflar da hatalı parklardan sıkıntı yaşadığını belirtiyor. İbrahim Karaoğlanoğlu, Şair Fuzuli, Ziya Paşa Caddeleri’nde yoğunluk yaşanıyor.

‘BİR AN ÖNCE ÇÖZÜM BULUNMALIDIR’

Park yasağına rağmen yapılan araç parklarından dolayı herkesin sıkıntı yaşadığını savunan esnaf Hakan Aras,  parklar nedeniyle vatandaşların alışveriş yapmakta bile sıkıntı yaşadığını dile getirdi. Aras, “Burada vatandaş 5 dakika durup alışverişini yapamıyor. İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi çok yoğun bir cadde, kimse duramıyor. Burada iki tane okulumuz olduğu için bu caddede inanılmaz bir trafik oluyor. Bu caddenin yoğunluğunun çözülmesi bir şeyler yapılmalıdır. Buraya yapılan araç parklarından esnafımız şikayetçi. Burada insanlar zor yürüyor bir an önce çözüm bulunmalıdır” diye konuştu.

‘İNANILMAZ YOĞUN BİR TRAFİK OLUYOR’

İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi’ndeki araç yoğunluğu ve park yasağına rağmen yapılan araç parklarından esnafın şikayetçi olduğunu söyleyen Volkan Çamlıca, “Yaklaşık iki senedir bu caddede trafik sıkıntısı var. Polis buraya gelip hatalı park yapanları uyarıyordu. Biz buralara dubalar koyuyoruz çünkü kendi müşterimizde gelemiyor. Biz esnaf olarak burada sıkıntı yaşıyoruz. İki senedir hiçbir müdahale yapılmıyor. Bu cadde bağlantı caddesi olduğu için akşam iş çıkışı ve okul çıkış saatlerinde inanılmaz yoğun bir trafik oluyor. Bu caddenin başından Atatürk Caddesi’ne yaklaşık 1 kilometrelik yol, özelikle akşam saatlerinde 45 dakikada ancak gidilebiliyor. 5 dakikalık park olsa hiçbir sıkıntı yok ancak burası 10-15 gündür ücretsiz otopark olarak kullanılıyor. Yetkililerden çözüm bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Editör: Onur Şentürk