Meteoroloji’den yapılan uyarılara göre Eskişehir’in de içerisinde bulunduğu bölge genelinde hava sıcaklıkları bugünden itibaren azalıyor.

Sivas Belediyesi inşaat, elektrik ve tesisat malzemesi satın alıyor Sivas Belediyesi inşaat, elektrik ve tesisat malzemesi satın alıyor

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından Eskişehir’in de içerisinde bulunduğu bölge genelinde hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren azalacağını belirten bir açıklama yapıldı. Açıklamada, mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bugünden cumartesi gününe kadar azalarak mevsim normallerinin 4 ile 9 derece altında seyredeceği belirtildi. Ayrıca rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif, zaman zaman da orta kuvvette eseceğinin tahmin edildiği kaydedildi. Açıklamada, ani sıcaklık değişimleri ve kuvvetli meteorolojik hadiseler ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı hava tahmin raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesinin önemine dikkat çekildi.