9 PUANLIK BAŞLANGIÇ OLACAK

Eskişehirspor ligin ikinci yarısında hata yapmayarak sezon sonunda hedeflediği ve arzuladığı şampiyonluğa ulaşmak istiyor. Kırmızı Şimşekler sezonun ikinci yarısına ise çok rahat başlayacak. İlk 3 haftayı çok rahat geçirecek olan Şimşekler bir aksilik çıkmadığı sürece 9 puanla başlangıç yapacak.

eskişehirspor-lige-rahat-başlayacak4

İKİ DERBİ BİR HÜKMEN

Bu hafta sonu başlayacak olan ikinci yarı maratonu öncesinde Şimşekler ilk karşılaşmasını Eskişehir Demirspor ile yapacak. İkinci maçta ise Kozlu Belediye’den hükmen galibiyet alacak olan Es Es, üçüncü haftada ise bir başka Eskişehir temsilcisi Yunusemrespor karşısına çıkacak.

SONUÇLARI BEKLEYECEK

İkinci yarının ilk 3 haftasını rahat geçirecek olan Eskişehirspor aynı zamanda şampiyonluk yolundaki rakiplerinin de puan kaybetmesini bekleyecek. Eskişehirspor ile birlikte ligde zirve mücadelesi veren ekipler ise sezona birbirleri ile yapacakları maçlarla başlayacaklar. Kırmızı Siyahlılar da bu karşılaşmalardan çıkacak sonuçları bekleyecek.

ES ES’E BAĞLI

Bölgesel Amatör Ligde bu sezon uygulanan statü gereği ligde 3 Eskişehir ekibi bulunurken, Eskişehirspor şampiyonluk kovalayan taraf oldu. Demirspor ve Yunusemrespor’dan birinin ise ligde kalması Eskişehirspor’un şampiyonluğundan geçiyor. Şimşekler şampiyon olamadığı takdirde Demirspor ve Yunusemrespor ise lige veda edecekler.