ÇİLİMLİ GELECEK

Tarihinde ilk kez amatör kümede mücadele eden ve gelecek sezonda yine Bölgesel Amatör Ligde yer almaya devam edecek olan Eskişehirspor, 2023-2024 sezonunda taraftarları önünde bu hafta son kez sahaya çıkacak. Kırmızı Şimşekler evinde oynayacağı son karşılaşmada ise Çilimli Belediye takımını konuk edecek.

İÇERDE 26 PUAN TOPLADIK

Bu sezon taraftarları önünde oynadığı 12 karşılaşmada Eskişehirspor, 8 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. 12 maçta Şimşekler 26 puan toplarken, 10 puan kaybetti. Şimşekler evinde Demirspor, Yunusemrespor, Sincan Belediye, Gölbaşı, Alaplı, Kaynaşlı, Kırşehir ve Kozlu maçlarından 3 puanla ayrıldı.

EVİMİZDE 10 PUAN KAYBETTİK

Es Es sahasında ise 10 puan kaybederek şampiyonluk yarışında ağır ayaralar aldı. Geredespor ve Polatlı Belediye karşılaşmalarından taraftarları önünde yenilgi ile ayrılan Şimşekler, Ankara TKİ ve KDZ. Ereğli Belediye karşılaşmalarından ise beraberlikle ayrılarak puan kaybı yaşamıştı.

DEPLASMANDA 23 ALDIK 13 KAYBETTİK

Siyah Kırmızılı bu sezon deplasmanda ise çıktığı 12 karşılaşmada 7 galibiyet, 3 mağlubiyet, 2 beraberlik aldı. Es Es bu karşılaşmalardan 23 puan toplarken, 13 puan kaybetti. Yaşanan bu puan kayıpları büyük hedeflerle çıkılan şampiyonluk yolculuğunda camiaya hayal kırıklığı yaşattı.