Eskişehir Rus Dili Derneği tarafından 25-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘Yaratıcılığın Altın Dokunuşları’ isimli karma sergi açıldı.

Eskişehir Rus Dili Derneği tarafından ‘Yaratıcılığın Altın Dokunuşları’ isimli karma sergi açıldı.

rus dili sergi

Atilla Özer Karikatürlü Ev’de 25-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan serginin açılışına CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ile davetliler katıldı. Serginin açılışında konuşan Dernek Başkanı Elena Şeveleva Durna, ‘‘Bugün Eskişehir'de ilk kez şehrimizde yaşayan hemşerilerimizin eserlerini sergiliyoruz. Bu sergi Türkiye'ye, Eskişehir'e olan sevgimizin niteliği şeklindedir. Bizleri burada doğal olarak Rus diline, Rus kültürüne olan sevgimiz birleştirmektedir. Bu sergide kendi elleriyle güzel işler çıkarmış ustalarımızın yanı sıra çocuklarımızın çalışmaları hakkında da bilgilendirmek istiyoruz. Hepinize keyifli zaman geçirmenizi dileriz, kendinizi yaratıcılığın dünyasına bırakın.

ESB ve ART Anatolia sanatçıları Eskişehir’de ESB ve ART Anatolia sanatçıları Eskişehir’de

Bununla birlikte bu sergi hakkında öneri ve fikirlerinizi aktarabileceğiniz bir kitabımız bulunmaktadır. Bizler için önem arz edecek geri bildirimlerinizi bırakmanızı rica ederiz’’ ifadelerini kullandı. Sergide Alina Konyaeva, Irina Ayaz, Viktoria Sakin, Galina Filatova, Liliya İsmailova Beneklitaş, Mahmut İsmagilov’un 70’e yakın eserinin yanı sıra 41 çocuğun eserlerine de yer veriliyor. Sergi 28 Ekim saat 16.00’ya kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.