Eskişehir’de yaşayan Emirdağlıları bir araya getirmek ve istişarede bulunmak amacıyla Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu tarafından bir yemek düzenlendi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Araştırma ve Öğretim Görevlisi alıyor Yıldız Teknik Üniversitesi Araştırma ve Öğretim Görevlisi alıyor

Düzenlenen programa Eskişehir İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, Baro Başkanı Mustafa Elagöz, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca’nın yanı sıra Eskişehir’de bulunan meslek odalarının Emirdağlı başkanları ve yöneticileri, Emirdağlılar Vakfı Başkanı Dr. Veli Görkem ve yönetimi, Emirdağlı Dernekler Başkanları ve yönetimi ile çok sayıda Emirdağlı katıldı.

emirdağlılar-2

 Açılış konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, "Ben dünya üzerinde yaşayan tüm Emirdağlıların belediye başkanıyım, buraya Eskişehir’e şahsi bir ikbal peşinde olmadan geldim. Sizler Eskişehir’in %30’una yakınını oluşturan bir topluluksunuz. Artık bir olarak söz sahibi olma sırası sizde, oda başkanlıkları olsun, farklı platformlar olsun artık birlik ve beraberliğimiz ile Eskişehir’de söz sahibi olma sırası sizlerde… Biz buraya tüm siyasi partilerden belediye meclis üyelerimizle geldik, sizlerden de Emirdağ’daki bu birlik ve beraberlik gibi bir kıvılcım olsun diye bu yemeği tertip ettik. Şimdi ayağa kalma zamanı sizde, ben kıvılcımı ateşledim.” dedi.

 Toplantıda söz alan bazı sivil toplum örgüt başkanları tüm Emirdağlılar'ın parti gözetmeksizin Emirdağlı adayları destekleme temennisinde bulundu.  Programa katılanlar gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ve ekibine teşekkür etti.