İmar Barışı hakkında özellikle sanayicileri bilgilendirmek ve ESO’nun üzerine düşeni yapmak adına ortak bir toplantı yapıldı.

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “İmar Barışı toplantılarına ESO olarak başladık, biliyoruz ki diğer kuruluşlarda da aynı şekilde yapılacaktır. Hepimizin küçük büyük sıkıntıları var. Türkiye’de 13 milyon imara aykırı yapı var ve umuyoruz ki bu süreç hem Eskişehir adına hem Türkiye adına hayırlı olur, imar sorunları en kısa zamanda çözüme kavuşur” dedi.Sanayicilerin her hangi bir problemde kendilerine ve Odaya ulaşması halinde gerekli yönlendirmeleri yapacaklarının altını çizen Kesikbaş, “Üzerimize düşeni yapacağız. Problemlerin çözüme noktası olarak faydalı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

KAYIT ALTINA ALINIYOR

 

İmar Barışı sayesinde vatandaşla devletin helalleşme noktasında yolun açıldığını ifade eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik, geçmişin biriken sorunlarına bir çözüm getirildiğini belirtti. Toplantıda konuşan Çelik, “Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla geleceğin şehirlerini inşa etmemizin de yolu açılmıştır. İmar barışıyla vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflenmektedir” dedi.

Gözden kaçırmayın

Kapadokya Üniversitesi 2 Öğretim Üyesi alıyor Kapadokya Üniversitesi 2 Öğretim Üyesi alıyor

Yapılan açılış konuşmalarından sonra toplantıya katılan sanayiciler, İl Müdürü Hikmet Çelik, Şube Müdürü Birol Acar, Şube Müdürü Murat Kayalı, Mimar Gökçe Koçar ve Mimar İpek Gülsoy’a konu hakkında sorular sorarak sıkıntılarına çözüm aradılar.