Çağfen Koleji tarafından 4'üncüsü düzenlenen "Kadın Eli" töreninde Eskişehir’e değer katan ve kendi alanlarında önemli çalışmalara imza atan kadınlara plaketleri takdim edildi.

Porsuk Çayı’nın rengi gondol seferlerine egzotik bir hava kattı Porsuk Çayı’nın rengi gondol seferlerine egzotik bir hava kattı

6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinden dolayı ertelenen Çağfen Koleji ve Çağfen Koleji Okul Ailesi Birliği'nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği "Kadın Eli" töreni Eskişehir'de alanlarında yaptıkları çalışmalarla öncü olan kadınların katılımı ile gerçekleştirildi.

değer-katan-kadınlar--2

Odunpazarı Belediyesi Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde gerçekleşen törene, iş, eğitim, sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı. Çağfen Koleji Kurucu Temsilcisi Serkan Can Zengin, her yıl 8 Mart Dünya Kadınları Günü nedeniyle mart ayında gerçekleştirilen töreni, bu yıl deprem felaketi nedeniyle mart ayında yapamadıklarını ifade ederek, “Başarıları, azimleri, hayalleri ile tüm topluma cesaret ve ilham veren tüm kadınlara teşekkür ediyoruz. Her yıl düzenlediğimiz bu anlamlı etkinliğimizde bu yıl da Eskişehir'imize değer katan, alanlarında öncü olan kadınlara saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. Törende Akademisyen Kategorisi'nde Prof. Dr. Semra Günay, Bürokrat Kategorisi'nde Figen Engin, Gazeteci Kategorisi'nde Meltem Karakaş, Genç İş İnsanı Kategorisi'nde Sema Mihaliç, İş İnsanı Kategorisi'nde Meral Bursalı, Okul Aile Birliği Kategorisi'nde Atatürk Ortaokulu Okul Aile Birliği, Okul Müdürü Kategorisi'nde Zehra Doğan, Sağlıkçı Kategorisi'nde Nermin Çalışkan, Sanatçı Kategorisi'nde Simay Pala, Sporcu Kategorisi'nde Esmanur Sönmez, STK Yöneticisi Kategorisi'nde Eskişehir Balkan Rumeli Kültür ve Dayanışma Derneği (ERBALDER) Başkanı Neziha Bilen, Yerel Yönetici Kategorisi'nde Derya Can ve Birsen Canbaz, Onur Kategorisi'nde de Pervin Töre ödüle layık görüldü ve plaketleri takdim edildi.