Çarşamba Pazarı’nda yaşanan yoğunluktan dolayı pazar esnafı hoşnutluğunu dile getirirken vatandaş da hem fiyatlardan hem de ürünlerden memnun olduğunu söyledi. Gençlerin ve şehir dışından gelenlerin Çarşamba Pazarı’na ilgi gösterdiğini ifade eden Pazar Esnafı Burak Aslan, Çarşamba Pazarı’nın en çok tercih edilen pazarlardan biri olduğunu dile getirdi. Aslan, “Geçen yıla göre bu yıl daha fazla yoğun oldu. Yoğunluk sürekli artıyor. Vatandaşlar pazarı ucuz buluyor. Fiyat artışlarına rağmen biz de vatandaş ucuz ürünler sunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

‘BU HAFTA İŞLER ÇOK İYİ’

Mağazalara göre pazarda giyim ürünlerinin fiyatların uygun olduğunu söyleyen Pazar Esnafı Resul Düzener “Soğuk havalara göre sıcak havalarda işlerimiz çok daha iyi oluyor. Şu anda da işlerimiz gayet iyi. Biz de fiyatlar piyasanın çok altında. 100 liraya pantolon 400 liraya mont, 150-250 lirasında ceket satıyoruz. Büyük alışveriş merkezlerinde bu fiyatlarda bulunmaz. 1-2 ay içerisinde yazlık ürünlerde gelemeye başlar. Geçen haftaya göre bu hafta işler çok daha iyi bundan sonra her hafta işlerinin daha iyi olacağını düşünüyorum” sözlerini kaydetti.

‘EMEKLİYE HİTAP EDİYOR’

Mağazalara göre pazarda giyim ürünlerin fiyatlarının çok daha uygun olduğunu aktaran Müzeyyen Erken, “Biz pazardaki ürünlerden çok memnunuz. Mağazalardaki ürünleri getirip satıyorlar. Büyük alışveriş merkezlerine göre daha uygun. Hem pazardan hem de alışveriş merkezlerinden alışveriş yapıyoruz ama Pazar çok daha iyi fiyatları daha güzel. Tabii pazarlar herkes kesime özellikle emekliye hitap ediyor” dedi.