Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 2022-2023 eğitim yılı öncesi ilçelerdeki öğrencilerin eğitim hayatına destek olmak amacıyla kırtasiye malzemesi desteğine başladı.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlara imkanlar ölçüsünde destek olmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim yılı öncesi ailelere ve çocuklara olan desteğini aralıksız sürdürüyor.

Prof. Dr. Uğur Bilge’den Ramazan’da beslenme uyarısı Prof. Dr. Uğur Bilge’den Ramazan’da beslenme uyarısı

büyükşehirden-kırtasiye-desteği-2

        İlçelerde bulunan ESMEK Eğitim Merkezleri’nde çocuklara ücretsiz saç kesimi yapan Büyükşehir Belediyesi,şimdi de hayat pahalılığı nedeniyle ailelerin bütçelerini zorlayan kırtasiye ve çanta konusunda öğrencilere destek sağlıyor.

Kırsal ilçelerde eğitim gören öğrencilere defter, kalem, cetvel, silgi, boyama setleri gibi okul malzemeleri bulunduran bir çanta hediye eden Sosyal Yardımlaşma Şube Müdürlüğü ekipleri, Başkan Büyükerşen’in başarı dileğinde bulunduğu kartları da çocuklara iletiyor.

      İnönü ilçesinde öğrencilerle bir araya geldiklerini ifade eden yetkililer, Eskişehir’in diğer ilçelerinde de kırtasiye yardımlarının devam edeceğini belirttiler.Kırtasiye malzemelerinin özellikle bu yıl çok pahalı olduğunu belirten aileler, kendilerine nefes aldıracak destek nedeniyle Başkan Yılmaz Büyükerşen ve Sosyal Hizmetler Dairesi çalışanlarına teşekkür ettiler.