Eskişehir’e gelen Moldova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dmitri Croitor, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Şehit Arduç’un evinin önünde mevlit okutuldu Şehit Arduç’un evinin önünde mevlit okutuldu

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Moldova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dmitri Croitor, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Kent ve belediye çalışmaları hakkında Croitor’a bilgi veren Başkan Büyükerşen, Moldova ile Türkiye arasındaki bağların her daim kuvvetli olduğuna değindi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak kardeş şehir ilişkilerine büyük önem verdiklerini belirten Başkan Büyükerşen, ziyareti dolayısıyla Dmitri Croitor’a teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Büyükelçi Dmitri Croitor’a “Zamanı Durduran Saat” kitabını imzalayarak hediye etti.

Eskişehir’in Türkiye’nin en özel kentlerinden biri olduğunu ifade eden Büyükelçi Dmitri Croitor ise Başkan Büyükerşen ve ekibinin de bu kent için çok önemli çalışmalar yaptığını belirtti.  Ziyaret çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona ererken, Büyükelçi Dmitri Croitor, Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kurşunlu Külliyesi ve Odunpazarı Modern Müzeyi ziyaret etti.