Eskişehirspor’la sözleşmesi bugün resmen sona eren Buğra Çağlıyan, siyah kırmızılı takımından ayrılıyor. Geçtiğimiz sezon formsuzluğu nedeniyle eleştirilen 18 yaşındaki Milli orta saha, sezonun son haftalarında da kadro dışı kalmıştı.

Geçtiğimiz sezon başı ve devre arası sözleşme uzatmaya yanaşmayan Buğra Çağlıyan’ın sözleşmesi resmi olarak bugün sona erdi. Eskişehirspor’la bağlarını koparmaya hazırlanan Çağlıyan’ın transferinde Eskişehirspor sadece yetiştirme bedeli kazanacak. Buğra Çağlıyan Süper Lig’den bir takıma transfer olursa 1.320.000 TL,1.Lige giderse 720.000 TL,2.Lige giderse 360.000 TL yetiştirme bedeli olarak, kulübün kasasına girecek. Buğra Çalıyan’ın ise Eskişehirspor’dan 120.000 TL alacağı bulunuyor.

Oda serbest kaldı 

İl Spor Müdürü Er: “Eskişehir taraftarı her şehre nasip olmaz” İl Spor Müdürü Er: “Eskişehir taraftarı her şehre nasip olmaz”

Öte yandan Eskişehirspor alt yapısından yetişen bir diğer futbolcu Muhammet Yahya Akbulut’un sözleşmesi de Eskişehirspor’da resmen bugün sona eriyor. Sözleşmesi sona ermesine rağmen alacaklarına karşılık TFF’ye başvuran oyuncuya Eskişehirspor Yönetimi henüz bir adım atmadı. Akbulut’un Eskişehirspor’dan 47 bin TL alacağı bulunuyor.22 yaşındaki defans geçtiğimiz sezon Eskişehirspor’da 15 maçın 13 ünde ilk 11’de forma giymişti.

Gitmek isteyen gidebilir 

Başkan Mehmet Şimşek sözleşmesi sona eren Buğra konusunda “Gitmek isteyen gidebilir. Kulübe bağlı olmayan maddiyat düşünen gidebilir. Buğra Çağlıyan sözleşme uzatacaktı, uzatmadı. Giderse bir yere o kulüp bize yetiştirme bedeli ödeyecek” ifadelerini kullanmıştı.