Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) 25’inci dönem başkan adayı Ali Bilir, Eskişehir’de üyelerine seçimde oy kullanmaları için çağrıda bulundu.

16-17 Kasımda gerçekleşecek TÜRSAB seçimi için şehirdeki üyeleri seçimde oy kullanmaya davet eden Bilir, “Sizden ricam ümidinizi kesmeyin bu bizim köprüden önceki son çıkışımız. Ya bu dönem bu şekilde devam edecek ve herkes küsüp gidecek ya da bu sektörde yeni bir sayfa açacağız. Bu hepimizin elinde olan bir durum” diye konuştu. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) 25’inci dönem başkan adayı Ali Bilir, bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen yemek organizasyonunda kentteki turizm acenteleriyle bir araya geldi. Acente temsilcilerinden sorunlarını dinleyen Bilir, aday olma gerçeklerini ve projelerini anlattı.

türsab-seçim-2

Türk-Alman Üniversitesi 7 Araştırma Görevlisi alıyor Türk-Alman Üniversitesi 7 Araştırma Görevlisi alıyor

‘AİDAT DESTEĞİ VERECEĞİZ’

Aidat ücretlerinin yüksekliğinden dolayı çok fazla üyenin şikayetçi olduğunu belirten Bilir, aidat ücretleriyle ilgili esas sıkıntının ücretlerin yüksekliği olmadığını verilen aidat ücretleri karşılığında hizmet alınamaması olduğuna dikkat çekti.  Aidat ödemeleri için üyelerine destek de vereceği ifade eden Bilir, hiçbir hizmet için ücret almayacaklarını plaka, kimlik kartı hizmetlerinde sadece kart basım bedelli ile hizmet vereceklerini dile getirdi.

‘DİJİTAL EVRAK DÖNEMİNİ BAŞLATACAĞIZ’

Acentelerinin faaliyetini durduğu şube adreslerini merkez adreslerine taşıma olanağı sağlayacaklarını belirten Bilir, Belgelerini devredecek olan acentelerin belge devirlerinin TÜRSAB aracılığı ile yapılacağını söyledi. Sektörde dijitalleşmenin çok önemli olduğuna dikkat çeken Bilir, dijital plaka sistemine geçeceklerini UETS sistemi ile entegre çalışacaklarını ve TÜRSAB’da dijital evrak dönemini başlatacaklarını altını çizdi. Hac Umre acentelerinin de sıkıntılarına değinen Bilir, “Hac ve Umre organizasyonlarında diyanet lehine olan yüzde 60’a yüzde 40 adaletsizliğini önüne geçecek adımları atacağız. Tüm organizasyonun sadece hac umre acentelerinin yapılması için mücadele edeceğiz. Hac Umre acentelerinden umreci başına alınan 60 doların kaldırılması için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.
(Ufuk Azbay)