Eskişehirspor ligin ikinci yarısına da kötü başladı. İlk yarıda sadece 10 puan toplayan Eskişehirspor, ikinci yarıya da mağlubiyetle başladı. Bu kötü gidişatın sonu ise (BAL) Bölgesel Amatör Lig olarak görünmeye başladı. Sahada varlık gösteremeyen futbolcular ne yazık ki Eskişehirspor’un tarihinde kara liste ile anılacak gibi gözüküyor.

‘İkinci yarıda işler yoluna girer belki sahada mücadele anlamında varlık gösteren bir takım ruhu ortaya çıkar’ diye herkes beklerken ne yazık ki Derince Belediye karşısında ortaya konan oyun deyim yerindeyse az olan umutları dahi eritti. 78 dakika boyunca rakip kaleyi zorlayacak pozisyon bile üretemeyen Eskişehirspor ne yazık ki emin adımlarla amatöre doğru ilerliyor. 

Transfer yasağı kalktı, tesisler bayram yeri oldu (VİDEO HABER) Transfer yasağı kalktı, tesisler bayram yeri oldu (VİDEO HABER)

Yeni yönetim ile işlerin yoluna girmesi beklenirken, sahada beklentilerin uzağında bir takım sahneye çıktı. Daha önce amatör kümede başkanlık yapmış ve küme düşüren başkanın Eskişehirspor’un başına başkan olmasıyla birlikte korkulu rüyalar görmeye başlayan Eskişehirspor camiası sezonun sonunda amatör kümeye düşmenin korkusunu yaşamaya başladı. BAL gibi düşmeye yönelen Es Es Bölgesel Amatör Kümenin kapılarını aralamaya başladı.

Gidişatın kötü olduğu Eskişehirspor’da şimdi ise gözler yeni yönetimin transferi açıp açamayacağına çevrildi. Başkan Erkan Koca kongrede son duruma bakıp transferi açmaya çalışacağız dese de, en kısa sürede bu sorun çözülmez ise Eskişehirspor gelecek sezon amatör kümeye kadar uzar. Bu da koltuğa çok hevesli gözüken yeni Başkan Erkan Koca’ya yazar…