Eskişehirspor’un ligde kalması artık mucizeler gerekiyor. Ligde kalma adına rakipleri ile çıktığı maçlardan puan çıkaramayan Eskişehirspor adım adım BAL’a doğru ilerliyor. Matematiksel olarak ligde kalma umutları devam eden Şimşekler’in son 5 maçta kayıp yaşamaması gerekiyor.

TAHAMMÜL YOK

Ligde son 5 haftaya girilirken alt sıralardan kurtulmak adına rakipleri ile çıktığı hiçbir maçı kazanamayan Eskişehirspor kalan haftalarda şampiyonluk ve play off mücadeleleri veren ekiplerle karşılaşacak. Mucizelere ihtiyacı olan Es Es kalan 5 haftada puan kaybı yaşamaması gerekiyor.

"Kapıya kilit vurdurtmayız" "Kapıya kilit vurdurtmayız"

ZORLU FİKSTÜR

Ligde ateş hattının hemen üzerinde bulunan Edirnespor’un fikstürü Eskişehirspor’a oranla daha kolay görünürken, Eskişehirspor rakipleri karşısında alamadığı puan ve puanları zirvede yer alan ekiplerden almaya çalışacak. Şimşeklerin zorlu fikstürü ise camiada umutları azaltırken, Es Es’in puan kaybına tahammülü kalmadı.

KRİTİK MAÇLAR

Eskişehirspor Pazar günü lig ikincisi Orduspor’a konuk olacakken, ardından ligde zirvede yer alan Mersin İdman Yurdu’nu konuk edecek. Bu maçın ardından play off potasında yer alan komşu Belediye Kütahyaspor’a konuk olacak olan Eskişehirspor, iç sahadaki son maçında ise Elazığspor’u ağırlayacak. Şimşekler sezonu ise Nevşehir Belediye deplasmanında tamamlayacak.

KADER HAFTALARI

Kırmızı Siyahlılar çıkacağı bu 5 karşılaşmada maksimum puanları alarak rakiplerinin ise puan kaybetmesini bekleyecek. Eskişehirspor ligde kalma adına çıkacağı 5 maçtan da puan kaybetmeden rakiplerinin puan kayıplarını bekleyecek. Bu durum ise hiç de kolay olmayacak. Zor fikstürü bulunan Es Es’in kaderi ise bu maçlarla belli olacak.