Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca ve Yönetim Kurulu dün Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde açıklamalarda bulundu. Koca kendilerine yapılan eleştirilere cevap vererek “Bize yazıklar olsun deniliyor. Biz bu takıma sahip çıktığımız için “Bize Yazıklar olsun” Biz kardeşlik yapıyoruz ama kimse bize ağabeylik yapmıyor” dedi.

YOMRA’DA YUMRUKLAŞTIK

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Erkan Koca Yomra maçının devre arasında yaşananları anlattı. Koca “Trabzon’da devre arasına 3-1 önde girerken soyunma odasında prim konuşması yapıldığı iddia edildi. Trabzon’da bir tane bile basın mensubu yoktu. Nereden çıkıyor bu iddialar. Böyle bir şey yok. Biz Trabzon’da devre arasında Yomra taraftarları ile yumruklaştık”

KULÜBÜ BORCA SOKMADIK

Göreve geldik ve 7 dönem sonra transfer tahtasını açtık. Yaptığımız transferlerin arkasındayız. Tecrübeli ve karakterli bir kadro kurduğumuzun farkındayız. Transfer yaparken bir üst sınır koyduk ve bu sınırı hiç geçmedik. Keşke bize destek olsaydı ve bir forvet oyuncusu alsaydı. Biz transfer yaparken Eskişehirspor’u borca sokmadık.

TAKIMI 3. LİGE BİZ DÜŞÜRMEDİK

Tüm peşinatlar ödendi ve sahaya öyle çıktı bu takım. Eskişehirspor’u 3. Lig’e bu yönetim kurulu düşürmedi. Biz 3. Lig’in ikinci yarısının ikinci maçı aldık. Yani son 16 maç kala aldık. Bugün bizi eleştirenler kongrede neden liste çıkarmadınız. Adam olsaydınız, transfer tahtasını açsaydınız ve takımı sahaya çıkarsaydınız.

BİZE YAZIKLAR OLSUN

Biz bu takıma sahip çıktığımız için bize ‘yazıklar olsun’ diyen basın mensupları var. Bize yazıklar olsun evet. 10 puan aldı bu transferler. 6 maç sonra bu takım belki bölgesel amatör lige düşecek. Biz son maça kadar umudumuzu sürdüreceğiz ve ligde kalmaya çalışacağız. Trabzon’da devre arasına 3-1 önde girerken soyunma odasında prim konuşması yapıldığı iddia edildi. Trabzon’da bir tane bile basın mensubu yoktu. Nereden çıkıyor bu iddialar. Biz Trabzon’da devre arasında Yomra taraftarları ile yumruklaştık. Yomra Belediye Başkanı bizi VIP salona aldı da yumruklaşmalar öyle bitti.

BİZ EKİBİMİZE GÜVENİYORUZ

"Kapıya kilit vurdurtmayız" "Kapıya kilit vurdurtmayız"

Eskişehirspor’un kasasında milyonlarca lira para yok. Primleri biz cebimizden veriyoruz. Peşinatları biz verdik. Trabzon’a buradaki yöneticiler ve tribün lideri gitti. Biz kimseden maddi destek istemiyoruz. Biz Eskişehirspor için sadece manevi destek istiyoruz. 6 maç kaldı. Biz bu takıma ve teknik kadroya güveniyoruz. Günlerdir takımla beraberiz. Çocukların ağzından bir kez para çıkmadı. Duyumla habercilik yapılmaz. İftiraya gidiyor o zaman. Bizim açıklayamayacağımız bir konu yok. Biz bu şehrin kardeşleri olarak yola çıktık. Biz kardeşlik yapıyoruz ama bu şehrin ağabeyleri ağabeylik yapmıyor.

ÖNEMLİ BİR MAÇ

Pazar günü sahamızda Çatalca ile oynuyoruz. Biz son düdüğe kadar mücadelemizi sürdürerek bu takımın ligde kalacağına inanıyoruz. Bu yüzden o olmuş, bu olmuşu ve bundan önceki yaşananları geride bırakarak yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Çatalca maçı bizim için önemli. Bu maçı kazanmak için sahaya çıkacağız. Artık maç maç bakıp oynanmamış 6 maç ve 18 puan var. Son düdüğe kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.