Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’ye hayırlı olsun ziyaretleri devam ederken, Eskişehir’in ilk kadın Büyükşehir Belediye Başkanı Ünlüce birleştirici unsur oldu.

Hayırlı olsun kutlamalarında dikkat çeken ziyaretler de oldu.

Bunların başında AK Parti İl Başkanı Gürhan Albayrak vardı.

Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Sivri, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Özlem Ünalır ve il yönetim kurulu üyeleri de bu ziyarete eşlik etmişlerdi.

İl Başkanı Albayrak, “Gerçekten önemli bir zamandı ve herkes yoruldu. Ama Eskişehir adına güzel bir sonuç çıktı. Demokrasi kazandı. Bu süreci en iyi şekilde yönetmeye çalıştık. Önemli olan nokta burada kırgınlıklar küskünlükler olmadan, daha bir sert bir kullanılmadan olması çok güzel. Onun için de kendi adımıza, partimiz adına, sizler adınıza, şehir adına teşekkür etmek istiyorum. Eskişehir menfaatine olacak her konuda bizler varız. Sonuçta bu şehirde yaşıyoruz” şeklinde bur konuşma yapmıştı.

***

Saadet Partisi İl Başkanı aynı zamanda da 31 Mart’ta Ünlüce’nin rakiplerinden olan  Fesih Bingöl ve beraberindeki heyet de bir kutlama ziyareti yapmıştı.

Bu arada yine seçimde Zafer Partisi’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Oğuz Beki de ziyaret edenler arasındaydı.

Ünlüce’nin kendi partisi CHP de İl Başkanı Talat Yalaz ve yönetim kuruluyla ziyarette bulundu ve kutladı.

Başkan Ünlüce, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceklerini ifade ederek, “İl Başkanımız Talat Yalaz'a, il ve ilçe yönetimlerimize, 6 ok sevdalısı tüm partililerimize destekleri için teşekkür ediyorum.” dedi. 

Şehir ve ülke gündemiyle ilgili karşılıklı görüş alışverişi yaptı.

***

Ziyaret edenlere geçtiğimiz hafta Büyük Birlik Partisi de katıldı.

İl Başkanı Taha Baksan, Günyüzü Belediye Başkanı Hidayet Özmen, BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Tepebaşı Meclis Üyesi Ahmet Ulupınar, BBP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce'ye 31 Mart seçim sonuçları nedeniyle tebrik ziyareti gerçekleştirdi.

İl Başkanı Baksan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin de en yakın sürede tebrik ziyaretine geleceğini söyledi.

***

Ünlüce, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Nuran Yenilmez ve yönetimini de Meclis Salonu’nda ağırladı.

Dernek Başkanı Nuran Yenilmez, Eskişehir’e kadın bir belediye başkanının çok yakıştığını ifade ederek, “Eskişehir gibi çağdaş bir kentte Hocamız Yılmaz Büyükerşen’den bu görevi devralarak, şehrimizi çok daha iyi yerlere getireceksiniz. Eskişehir’e çok yakışan bir başkan oldunuz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

***

Hafta sonunda ise Ayşe Ünlüce, çok önemli konukları ağırladı.

CHP’nin iki eski Genel Başkanı Altan Öymen ve Hikmet Çetin ile SHP eski Genel Başkanı Murat Karayalçın Ünlüce’yi ziyaret ederek kutladılar.