Berberler ve Kuaförler Odası’nda gerçekleştirilen sınavlar sonucuna başarılı olan adaylar belgelerini Oda Başkanı Fethi Özkara’nın elinden aldı.

Tarihi Sadaka Taşı'nın kaldırım taşlarından farkı kalmadı Tarihi Sadaka Taşı'nın kaldırım taşlarından farkı kalmadı

Berberler ve Kuaförler Odası’nda gerçekleştirilen sınavlar sonucuna başarılı olan adaylar belgelerini Oda Başkanı Fethi Özkara’nın elinden aldı. Belge teslim törenine odanın yönetim kurulu da katıldı.

Mesleki Yeterlilik Belgelerinin alınmasının neden önemli olduğuna dair açıklamalarda bulunan Özkara, “Bu kapsamda okulla gidemeyen, devamsızlıktan kalan haklarını kaybeden ellerinde kalfalık belgeleri dahil olmayanlar bile, sigorta ve bağ kur günü beklemeden mesleğini bilen kendine güvenen adaylarımız için sınav kayıtlarımız devam etmektedir. 31 Aralık 2021 tarihinden itibaren Kuaför Güzellik uzmanları tehlikeli sınıfta olduklarından dolayı Mesleki Yeterlilik Belgeleri zorunlu hale gelmiştir. Belgeleri olmayanlar yanlarında eleman çalıştırmayacaklar” şeklinde konuştu. Mesleki yeterlilik sınavlarının yapılabilmesi için yeterli sayı ve talebin olması gerektiğine dikkat çeken Özkara, üyelerine sınavlara katılmaları için çağrıda bulundu.