İYİ Parti lideri Meral Akşener: "Geldiğimiz noktada İYİ Parti ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır. Buna boyun eğmeyeceğiz." dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ‘ihaleye fesat karıştırma’ davası Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ‘ihaleye fesat karıştırma’ davası

Akşener: "Ceketimi assam aday ederim diyenlerin karşısındayız. 5 siyasi parti tek bir ismi dile getirerek Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istediler. Biz bugünlere alışılmış yenilgileri reddederek geldik. Biz milletimize bir söz verdik. Milletin sesini bastıran değil, duyan olacağız dedik. Milletin taleplerini hiçe sayan değil, talepleri yerine getiren olacağız dedik. Masada Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'nu önerdik. Altılı masanın son toplantısında 'anlayışa' varıldı. Şahsi hırslar Türkiye'ye tercih edilmiştir. 6'lı masa da artık millet iradesini yansıtmıyor. Ne kumar masasında ne noter masasında olmayacağız. Burada Sayın Mansur Yavaş’a ve Sayın Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulunuyorum. Milletimiz samimiyetinizi anladı, sizi sevdi. Millet, sizi göreve çağırıyor." diyerek sözlerini bitirdi.