Büyükerşen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile 4 ay önce tramvay için yaptıkları 40 milyon avro borçlanma yaptıklarını hatırlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile 4 ay önce tramvay için yaptıkları 40 milyon avro borçlanma yaptıklarını hatırlattı.

CHP’li Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi İbrahim Arslan sosyal medya hesabından, ‘‘ESBB meclisinde 4 ay önce yeni hatlar için tramvay ve yedek parça alımları için 40 milyon avro borçlanma yetkisi almıştık. Daha tramvay setleri alınmadan 408,4 milyon TL olarak öngörülen borcun, bugün 488,4 milyon TL olduğunu, borcun 80 milyon TL arttığını biliyor musunuz?’’ paylaşımında bulundu.

Şiddetli rüzgar mevsimlik tarım işçilerinin çadırlarını vurdu Şiddetli rüzgar mevsimlik tarım işçilerinin çadırlarını vurdu

Bu paylaşıma bir yanıt veren Başkan Büyükerşen, ‘‘Meclis üyemiz Sayın İbrahim Arslan'ın dün vermiş olduğu bu acı rakam, Merkez Bankası'nın almış olduğu karar sonrası daha da arttı. Kurdaki dalgalanma nedeniyle belediyemizin zararı 4 ayda 93 milyon TL'ye ulaştı. Yürütülen ekonomi politikalarından belediyeler olarak bizler mesul değiliz. Bu sebeple ortaya çıkan bu zararımız mutlaka Hazinece karşılanmalıdır’’ ifadelerini kullandı.