Gelecek zamlar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Birleşik Kamu İş Şube Başkanı Yurtman, kamu emekçilerinin işsizliğe ve açlığa sürüklendiğini dile getirdi.

Ülke gündemin yer alan konuların başında işçi ve memurların ücretlere yapılacak zam geliyor. Kamu çalışanlarına ve emeklilere yapılacak zam ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Birleşik Kamu İş Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, kamu emekçilerinin işsizliğe ve açlığa sürüklendiğini dile getirdi.

2022 bütçesinde memura dar gelirliye esnafa, çiftçiye emekliye işçiye, külfettin var olduğunu söyleyen Yurtman, “Vergi var, zam var, açlık var, yoksulluk var, sefalet var, sömürü var, Refah yok, huzur yok, alın teri yok. İnsanca yaşanacak bir hayat yok” şeklinde konuştu.

OSTİM Teknik Üniversitesi Akademik Personel alıyor OSTİM Teknik Üniversitesi Akademik Personel alıyor

Bir yılda temel besin maddelerine fahiş zamlar geldiğini belirten Yurtman talepleri şu şekilde sıraladı, “Zamlar geri alınsın 2022 yılı bütçesi emekçiden yana revize edilsin. Toplu sözleşme masası yeniden kurulsun. 3600 ek gösterge ayrım yapılmadan herkese verilsin EYT mağduriyeti giderilsin. Asgari ücretli emekli, dul yetim maaşlarına insan onuruna yaraşır bir düzenleme yapılsın”