2. İnönü Zaferi'nin 101'inci yıl dönümü nedeniyle Ulus Anıtı önündeki buluşma ile başlayan etkinlik, rotasını Büyükşehir Belediyesi Kurtuluş Müzesi ile tamamladı.

2. İnönü Zaferi'nin 101'inci yıl dönümü nedeniyle Ulus Anıtı önündeki buluşma ile başlayan etkinlik, rotasını Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kurtuluş Müzesi ile tamamladı.

Eskişehir’de kar yağışı devam edecek Eskişehir’de kar yağışı devam edecek

inönü-zaferi2

 2. İnönü Zaferi’nin 101'inci yıl dönümü sebebiyle, muharebelerin geçtiği Bilecik’in Bozüyük ilçesi ve Eskişehir İnönü ilçesinde törenler düzenlendi. Bu kapsamda törenlere katılmak üzere Atatürkçü Düşünce Kulübü Üyeleri, Tarih Bölümü Öğrencileri, ESMEK Kursiyerleri, Eskişehir Turist Rehberleri Derneği (ESRED) üyeleri, Profesyonel Turist Rehberleri ve Öğrenciler Eskişehir Ulus Anıtı önünde buluştu. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne etkinliğe verdiği destek nedeniyle teşekkür eden katılımcılar, “2. İnönü Zaferimizin 101.Yılı Kutlama Programı kapsamında Metristepe’de bulunan Anıtı ziyaret edip törene katıldık. Daha sonra İnönü ilçemizdeki İnönü Savaş Karargah Binası, ardından Büyükşehir Belediyesi Kurtuluş Müzesi’ni ziyaret ederek günün anlam ve önemini bir kez daha vurguladık. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve kahraman silah arkadaşlarını bir kez daha minnet ve saygıyla andık” dediler.