Yönetim hemen harekete geçti

Eskişehirspor’un en büyük sorunu olan FİFA dosyaları yeni gelen yönetimi de düşündürüyor. Daha gelir gelmez Toko’dan gelen -3 puan cezası alan göreve yeni başlayan yönetim, diğer sıkıntılı dosyalar için hemen harekete geçti.  

SPOR 09.08.2021 - 15:48 09.08.2021 - 15:48

Toko dosyasından daha fazla puan kaybetmek istemeyen Bakan Mehmet Şimşek ve yöneticiler bir diğer en büyük tehlike olan Boffin ve Bienvenu içinde çalışmalarını sürdürüyor Eskişehir’de öncelikle 3 dosyayı çözmek isteyen yönetim bunlar içinde 2.5milyon 3 milyon arasında bir kaynak arıyor. Daha önceki dönemlerde yapılan yanlış transferlerin faturası Eskişehirspor’da her dönem yönetimlerin karşısına çıkıyor. Süper ligde büyük rakamlara imza atan ve yönetimlerden parasını alamayan oyuncular Eskişehirspor’u FİFA ya şikâyet ederek hakkını arıyor. Bunun yanında kur artışında borcu daha da katlıyor. Kulübü yaşatmak için göreve gelen Mehmet Şimşek ve yönetim önce kulüp lisansı alamadığı için -3 puan ile lige başlayacak. Hemen ardından da Toko’dan gelen dosya ile bir -3 puan silme cezası daha ile karşılaştı. Yönetim itiraz haklarını kullansa da eğer 60 gün içinde oyuncu ile anlaşamaz ise -6 puan daha kapıda. Yönetim Toko ve Avukatıyla görüşmeler sürüyor.

Boffin isterse

Es-Es’te en büyük sorun eski file bekçisi Ruud Boffin. Boffin’in küme düşürme hakkı elinde saklı bulunuyor, istese bugün bu cezayı işleme koydurabilir. Bundan önceki yönetim Boffin ile yapılan pazarlıkla Belçikalı oyuncunun 450 bin Avro olan alacağını 120BİN Avroya kadar indirdi. Ancak Boffin’e hala ödeme yapılmadı.

Bienvenu ile pazarlık

Fenerbahçe’den Alper Potuk un takası ile takıma katılan hücum oyuncusu Bienvenu’nün de 160 bin Avro alacağı bulunuyor. Bu oyuncunun dosyasında 80 bin Avro civarında çözülmesini planlıyorlar.

Yeni yönetim ilk iş olarak Boffin,Toko ve Bienvenu dosyalarını acil bir şeklide çözmek planlarını yapmakta. Bir taraftan takımı 2.Lige hazırlayan ve oyunculara para vermeye çalışan yönetim kurulu diğer taraftan da bu dosyaları kapatmak konusunda kaynak arayışında. Eskişehirspor’da mevcut yönetimin Boffin,Toko ve Bienvenu ile tekrar pazarlık yaparak bu dosyaları kapatmak isterken, 3 oyuncu  dosyası için 2.5 milyon TL  ile 3milyon TL arasında bir kaynağa ihtiyacı söz konusu. 

(Şeref Birgen)

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.