Kupada Çankaya Fk’yı eleyen Eskişehirspor kazanmayı hatırladı. Futbolcuların sahada verdikleri mücadele ise yeniden ateşlenmenin sinyallerini verdi. Kupada da olsa alınan galibiyet takımın üzerindeki karabulutları dağıttı. Eskişehirspor uzun bir aranın ardından sevinmeyi hatırladı. Geçmişi geride bırakarak bu moralle ligde de yeni bir başlangıca imza atmak şart oldu.

Eskişehirspor 169 gün sonra resmi bir maçta kazanma mutluluğu yaşadı. En son 30 Mart 2022’de oynanan Akhisar karşılaşmasını kazanan Eskişehirspor, uzun bir aranın ardından kupada da olsa kazanmayı bildi. Ziraat Türkiye Kupası 1.tur mücadelesinde uzatmalara giden maçta Es Es Çankaya Fk’yı yenerek sevinmeyi hatırladı.

Bu galibiyet Eskişehirspor’a moral oldu. Futbolcular üzerindeki kazanamama psikolojisi de dağıldı. Günler sonra gelen galibiyet mutluluğu görülmeye değerdi. Eskişehirspor alınan kupa zaferiyle birlikte yeniden şahlanışın sinyallerini verdi.

İç saha kâbusu bitsin İç saha kâbusu bitsin

Kupa mücadelesinin özellikle ikinci yarısında ve uzatmalarındaki istek arzu ve mücadele hırsı Eskişehirspor camiasında yeniden umutlanmalara neden oldu. Futbolcular kazanmak için bu kez verdikleri mücadele ile alkışlı hak etti. Bununla birlikte Kırmızı Siyahlı futbolcular taraftarlarıyla yeniden bütünleşti.