5 Haziran 2020 Cuma günü Saat 22.13 de Yay burcundaki 15 derece Ay ve İkizler burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay ve Parçalı Ay tutulması meydana gelecek.

 

Ülkemizden izlenebilecek olan tutulma  Avrupa ve Asya, Avustralya, Afrika, Güney Amerika, Antarktika’nın çoğundan gözlenebilecek.

 

Tutulma horoskopunda Oğlak burcu yükseliyor. Ay ve Rx Venüs kavuşumu Güneş’e Balık burcundaki Mars olumsuz yönler oluşturuyor. İş, finans ve ilişkilerde memnuniyetsizlik ve öz kontrol eksikliği sevgiyi nefrete dönüştürebilir, bu da hayal kırıklığı, kızgınlık ve düşmanlığa neden olabilir.  Sizi rahatsız eden her şeyi sevdiklerinizle sakin bir şekilde tartışmak daha iyidir.

Önemli kararlar alma, ciddi projeler başlatma, belge imzalama, anlaşma yapma zamanı değildir. 

 

Buna ek olarak, Yay'daki Ay, İkizlerdeki Rx Venüs'e karşısındadır. Bu ikili ilişkiler için iyi bir görünüm değildir. İlişkilerinizde daha fazla sevgi ve hassasiyet isteyebilirsiniz ancak karşılığında onlara vermeniz zor olacaktır. Duygusal ihtiyaçlarınız karşılanmıyorsa, bunları tatlı yiyecekler, içecekler ile değiştirmeye çalışacaksınız veya gereksiz şeylere para harcayabilirsiniz.

Bekârsanız ve aşkı arıyorsanız, sadece biriyle birlikte olmak için standartlarınızı düşürme eğiliminiz olabilir.

Retrograd Venüs, eski sevgilinin kendini hissettirme olasılığını da gösterir ve geçmiş deneyimlerinizi yeniden yaşayabilirsiniz.

Ancak Güneş ve Ay, Neptün ile gergin bir görünüm de olduğunu da hesaba katarsak. Bu, her şeyin beklendiği gibi gelişmeyeceği, iki hafta boyunca belirsizliklerin hakim olduğu anlamına gelir.

 

Sağlık açısından, kan, karaciğer, üst bacaklar, uyluklar ve kalça bölgelerini ilgilendiren rahatsızlıklarda Tutulma döneminde daha fazla artış söz konusu olabilir.

 

Zodyak’ın değişken temsilcileri İkizler, Başak, Yay ve Balıklar tutulmadan daha fazla etkilenebilirler.

 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) ) Sevgili Koçlar, Tutulma dokuzuncu evinizde gerçekleşiyor. Yurtdışı seyahatleri veya uzun mesafeli seyahatler, yeni bilgiler, gayrı resmi statü, dünya görüşünün genişlemesi, sosyal faaliyet, uzak akrabalar ile temaslar gibi konuları  ön plana çıkarıyor.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Tutulma sekizinci evinizde gerçekleşiyor. Diğer insanların para ve kaynaklarının konuları, banka, kredi, vergi, sigorta kuruluşları, borç, miras, acil işler, risk durumları, bilinç dönüşümü ve enerji çalışmaları gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, Tutulma karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Partnerinizle ile ilişkileriniz, olası her türlü ortaklık ve ayrılma, iş ilişkilerinin güçlendirilmesi, anlaşmalar, anlaşmazlıklar, olası mahkeme dava konularında çözümleri ön plana çıkarıyor.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Tutulma altıncı evinizde gerçekleşiyor.  İş ve ev değişiklikleri, hizmet, bağlılık, işe alınan personel, sağlık konuları ile evcil hayvanlar, rutin işler, yaşam, yükümlülükleri ile ilgili kararlar almanız gereken koşulları ön plana çıkarıyor.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos)  Sevgili Aslanlar, Tutulma beşinci evinizde gerçekleşiyor. Projelerinizden herhangi birinin sonuçlanması, yaratıcı süreçler, iş dünyanızda değişiklikler, çocuklar ile ilgili değişiklikler, romantik ilişkiler, eğlence, genel etkinlikler, tatil konularını ön plana çıkarıyor.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Tutulma dördüncü evinizde gerçekleşiyor. Emlak, ev, aile, akrabalar, nakil ve vize konularındaki değişiklikler, realitenizdeki, etrafınızdaki alandaki değişiklikler ve Ebeveynleriniz ile ilgili sorumluluklarınızı ön plana çıkarıyor.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Tutulma üçüncü evinizde gerçekleşiyor. Eğitim süreci, kardeşler, meslektaşlar, tanıdıkların yanı sıra araçlar ve yollar, bilgisayarlar, otomobil, iletişim, evrak işleri, entelektüel faaliyetlerle ilgili değişiklikleri ön plana çıkarıyor.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Tutulma ikinci evinizde gerçekleşiyor. Finansal şartlar ve maddi kaynaklarda değişiklikler, bütçeniz ve tasarruflarınızı ilgilendiren karar alma, önemli meselelerde sonuç alma, kredileri kapatma, borçların iadesi gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Tutulma birinci evinizde gerçekleşiyor. Başlatılan işler,  insiyatif, kişisel ve manevi gelişime ilişkin içsel değişikliklerin yanı sıra görünüm ve davranış tarzınız, imajınızın tamamlanmasına katkı sağlayacak konuları ön plana çıkıyor.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, , Tutulma on ikinci evinizde gerçekleşiyor. Sırlar, yalnızlık, manevi anlamlar, bilinçdışı, ezoterik, psikoloji, inanç, soyutlama arayışında yaratıcı bir süreç getiriyor. Keşif gezileri, hastane işleri, gizli çalışmalarınız gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Tutulma on birinci evinizde gerçekleşiyor. Özverilik, fikirleriniz, arkadaşlarla ilişkiler, kamu dernekleri, ilgilendiğiniz gruplar, sosyal yaşamınız, geleceğinizi nasıl gördüğünüz ve nasıl hayal ettiğiniz gibi kavramları  ön plana çıkarıyor.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Tutulma onuncu evinizde gerçekleşiyor. Hedefler, başarı, sorumluluk, kariyer gelişimi, mesleki gelişim, terfi, statü değişiklikleri, aile hayatı, sosyal durum, hukuksal meseleler bakımından değişiklikler ve otorite figürleri ile ilgili konuları  ön plana çıkarıyor.