Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri Cumartesi günü oynanacak kritik Amasyaspor karşılaşması öncesinde Eskişehirspor taraftarlarına ve tüm Eskişehir halkına çağrıda bulundu. Diri “Bunlar hiç mi vazgeçmeyecek dedirtmek için herkesi stadyuma omuz vermeye bekliyoruz” dedi.

NASIL BAŞLADI DİRENİŞİMİZ

Eskişehirspor taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri Cumartesi günü oynanacak Amasyaspor karşılaşması öncesinde destek çağrısında bulundu. Diri yaptığı açıklamada “Nasıl başlattık direnişi hatırlıyor musunuz? Nasıl gittik en kötü günde bile deplasmanlara binlerce kişi... 'Bitti yok oldular' dediklerinde bile deplasman tribün kapıları açıldığında "bunlar hiç mi vazgeçmeyecek" dedirtmedik mi?

TARAFTAR KÜME DÜŞTÜ DİYEMEZLER

Yenisini kuralım vazgeçin diye bizleri yalnız bırakmadılar mı? Ne imkansızlıklara karşı göğüs germedik mi? Ne ayak oyunlarına karşı durmadık mı? Ne yağmurlar ne karlar kışlar ne sıcaklar bizi vazgeçirebildi mi? Hayır! Asla, Hiç birimiz bir an bile düşünmedi vazgeçmeyi! Zaten ne zaman bu cefakar taraftar girdiği hangi sınavı veremedi ki? Tarihimiz boyunca defalarca yenildik defalarca küme düştük. Fakat bunların hiçbirinde hiç kimse diyemez ki Es-Es taraftarı da küme düşmüştür. Hangimiz kupalara aşık? Hangimiz bu takımı süper ligde diye sevdi?

HANGİMİZ MÜCADELE ETMEDİK Kİ?

Söylediğimiz besteler, gidilen deplasman yolları, son dakika galibiyetleri ve mağlubiyetleri, onca seneye sığdırdığımız sevinç mutluluk, kupalar, heyecandan uyuyamadığımız geceler, kulüp kapanmasın diye gösterdiğimiz duruş, açlık grevleri, tesis nöbetleri, tribün girişinde topladığımız bozuk paralar ve kumbarasını getirip bırakan yavrularımız! Hangimiz mücadele etmedi ki en büyüğünden küçüğüne.

BU ŞEHRİN ÇOCUKLARINA YAKIŞMAZ

Alper Potuk’tan Eskişehirspor paylaşımı Alper Potuk’tan Eskişehirspor paylaşımı

Mücadelenin en onurlusunun en zor günlerde verildiğini tüm ülkeye gösterdik. Tüm ülkede artık direnişin adı Eskişehirspor yazıyor. Herkes bizi örnek gösteriyor ve Bugün de bir tarih yazılıyor. Bir camia, koca bir camia yaşam mücadelesi veriyor. Bu mücadeleyi cephede, ayazıyla yağmuruyla, yazıyla kışıyla yaşamak, yani savaşmak mı, yoksa cepheden kaçmak mı bize yakışır? Hayır Şehrinin armasını yalnız bırakmak bize yakışmaz. Bu şehrin çocuklarına yakışmaz.

FARZEDİN Kİ SÜNGÜ TAKMIŞIZ

Fazla uzatmaya gerek yok. Herkes kendisi bilir. Bu çağrımız tüm Eskişehirspor sevdalılarının süngü takıp var olma mücadelesidir. Bu bir şehrin umutlarının mücadelesidir. Bu direnişin mücadelesidir. Bu YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR diyenlerin mücadelesidir. Farzedin ki; Bandırma Vapurundayız Samsun’a doğru yola çıkmışız. Farzedin ki kurşun bitmiş süngü takmışız..

ATATÜRK STADYUMUNA BEKLİYORUZ

Seçilmişinden atanmışına, odasından derneğine, işçisinden patronuna, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine, tüm Eskişehir halkına haykırıyoruz, hep beraber miyiz yoksa bizim devrilmemizi mi izleyeceksiniz? Hafta sonu Amasya maçına gelmeyen bir daha geleceği göreceği bir Eskişehirspor olmayabilir. Keşke gitseydim keşke omuz verseydim dememek için gelin beraber olalım. Cumartesi 15:00 Eskişehir Atatürk stadyumunda sizi bekliyoruz” dedi.