(Ufuk Azbay) URAYSİM projesinin AK Parti ile CHP’nin savaşına dönüştüğünü iddia eden Sayın, Eskişehir’e değer katacak her projeye tamam dediklerinin altını çizdi. URAYSİM projesinin büyük bir proje olduğuna dikkat çeken Sayın, kentte değer katacağını belirtti. Sanayiye yakın bir yerde projenin yapılabileceğini aktaran Sayın, URAYSİM projesinin Konya’ya gideceğini iddia etti.

uraysim-konya

‘HERKES KAYITLARINI KONTROL ETSİN’

Muhtarla bir araya geldiklerini aktaran Sayın, vatandaşların konutlarında başka kişilerinde kayıtlı olduğu yönünde haberler olduğunu kaydetti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu şekilde bin 200 kişi olduğu taşınan kişilerin kayıtlarını almadığı yönünde açıklamasını hatırlatan Sayın, İstanbul’da boş bir binanın tamamının dolu olarak gözüktüğünü savundu. Seçim öncesi bu tip durumların çok fazla yaşanabileceğini ileri süren Sayın, “Vatandaşlardan rica ediyoruz. Herkes E Devlet sistemi üzerinden kayıtlarını kontrol etsin. Birileri varsa ilgili mercilere başvursun” dedi.

‘HERKES İSTEDİĞİNİ SÖYLEYEBİLMELİ’

Dezenformasyon yasası ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Sayın, Dezenformasyon yasasının herkes için büyük risk taşıdığını kaydetti. İktidara ‘Vatandaşın sosyal medya paylaşımlarına uygulayacakları yaptırımları kendi paylaşımlarına uygulayacaklar mı?’ sorusunu sorarak tepki gösteren Sayın, “Bir ülkede sadece devletin sözü geçiyorsa her şey yalandır. Sadece devlet konuşacak, vatandaş bir şey diyemeyecek. Herkes istediğini söyleyebilmeli. Bu yöndeki faaliyetlerin seçim öncesine getirilmesi ayrıca manidar” diye konuştu.

‘YOKSULLUĞUN İTİRAFIDIR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Yoksulluğu ve yolsuzluğu bitireceğiz’ sözlerini eleştiren Sayın, AK Parti’nin 3 Y’i bitirmek için yola çıktığını bunların yasaklar, yoksulluk, yolsuzluk olduğunu belirtti. İktidarın muhalif parti gibi konuştuğunu aktaran Sayın, “Yoksulluğu, yolsuzluğu yapan biz değiliz. Bu cümle yoksulluğun ve yolsuzluğun bir itirafıdır” sözlerini kaydetti.