Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Eskişehir Şubesi pandemi nedeniyle ara verdiği geleneksel Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirdi.

Kaçak elektronik sigara satıcısı jandarmaya yakalandı Kaçak elektronik sigara satıcısı jandarmaya yakalandı

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Eskişehir Şubesi pandemi nedeniyle ara verdiği geleneksel Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirdi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete uğurlanışının 83'üncü yılında gerçekleştirilen Anıtkabir ziyaretine, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Hülya Yüksel, Eskişehir Şube Başkanı Ecz. Nuran Yenilmez, TÜKD GMYK üyeleri, TÜKD üyeleri, bursiyerleri ve bağışçıları katıldı. TÜKD Eskişehir Şubesi Ata’nın huzurunda; Cumhuriyet değerlerine ve kadın haklarına sahip çıkma sözü verdi. TÜKD Eskişehir Şubesi adına Başkan Yenilmez’inmozoleye TÜKD çelengini sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. TÜKD Eskişehir Şubesi çelenk takdimi ve saygı duruşunun ardından Misak- ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

üniversiteli kadınlar atatürk 2

Bursiyer öğrencileri ile birlikte ATA’nın huzurunda olmaktan büyük onur duyduklarını ifade eden Eskişehir Şube Başkanı Yenilmez, pandemi nedeni ile ara verdikleri ziyareti bu yıl 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ve 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 87. yıldönümüne yakın bir tarihte gerçekleştirdiklerini,  geleceğin teminatı TÜKD bursiyerleriile kadına karşı her türlü ayrımcılık ile mücadele edecekleri, kadının ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamda güçlendirilmesi için dün olduğu gibi bugünde tüm güçleri ile çalışacakları hususunda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e söz verdiklerini belirtti. TÜKD Eskişehir Şubesi bursiyerleri, üyeleri ve bağışçıları Anıtkabir ziyaretinin ardından III. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Eskişehir Milletvekilleri Dr. Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer ile biraraya geldi.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesinde eğitimle güçlendirilmiş kadınların önemi, siyasal yaşamda kadın, sağlıkta şiddet başlıklarının tartışıldığı toplantının ardından TÜKD Eskişehir Şubesi Ankara ziyaretini Kurtuluş Savaş Müzesi gezisi ile sonlandırdı.