Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt siyasi parti ziyaretlerini sürdürüyor. Kurt son olarak Millet İttifakı Ortağı İyi Parti’nin İl Başkanlığını ziyaret etti.

Şiddetli rüzgarın devirdiği ağaçlar köy yolunu kapattı Şiddetli rüzgarın devirdiği ağaçlar köy yolunu kapattı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, siyasi parti ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Kurt, son olarak Millet İttifakı Ortağı İyi Parti’nin Eskişehir İl Başkanlığını ziyaret etti.

Başkan Kurt’u İyi Parti Eskişehir İl Başkanı Eren Ekmen ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti’nin uzun süredir ittifak üyesi olarak birlikte hareket ettiğini belirten Başkan Kurt, her iki partinin de Türkiye ile ilgili ortak kaygıları taşıdığının altını çizdi. “Bu kaygılarımızın en önemlileri de demokrasi, parlamenter sistem ve cumhuriyet. Bu noktada, Türkiye’nin iyi yönetilmediğinin altını sürekli olarak çiziyoruz” diyen Başkan Kurt, 2022 yılının seçim yılı olacağını vurguladı.

Başkan Kazım Kurt konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bu seçimde, güçlerimizi birleştirerek, seçimi kazanacağız ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi Türkiye’ye kurumsal bir şekilde oturtacağız. Bu noktada Eskişehir’de belediyeler olarak, olarak eksiklerimiz varsa, eleştirilere açığız. Birlikte, düşünce üreterek, farklı politikaları gerçekleştirebileceğimizi vurgulamak isterim. Türkiye’nin bu noktasında, özellikle İyi Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin oluşturduğu bu ittifak genişleyerek devam edecek. Yeni ortaklarımızla birlikte en kısa zamanda erken seçimi zorlayarak Türkiye’nin özlediği sisteme kavuşmasını sağlayacağız.”

Başkan Kurt’a ziyareti için teşekkür eden İyi Parti Eskişehir İl Başkanı Eren Ekmen, “Sizlerle birlikte kısa da olsa ülke gündemini değerlendirdik. Çok güzel ve çok verimli oldu. İnşallah bundan sonra da Millet İttifakı olarak birlikte yol almaya devam edeceğiz” dedi.