Eskişehirspor Teknik Direktörü Ali Onur Cerrah Edirne galibiyetini ve Cumartesi günü oynanacak Karşıyaka maçını değerlendirdi. Cerrah “Edirnespor galibiyeti ile moral bulduk. Aynı oyun disiplini ile Karşıyaka karşılaşmasından da galibiyetle ayrılarak tüm camiayı sevindirmek istiyoruz” dedi.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ali Onur Cerrah yaptığı açıklamada “Göreve gelmeden önce camianın beklentilerini karşılayamayan bir takım mevcuttu. Zor bir süreçte görev aldık. Tabi o hafta kolay bir süreç olmadı. Karaköprü mücadelesi sonrası oyuncular mental olarak bir düşüş içerisindeydi. Oyuncularımızı Edirnespor maçına motive etmek adına gece gündüz çalıştık deyim yerindeyse…

ALT SIRALARDAN ÇIKMAK

Her hafta rakiplerin müsabakalarını izleyerek oyun stratejimizi belirmeye çalışıyoruz.  Oyun formasyonlarına göre kendi oyunumuzu nasıl devreye sokarız antrenmanlarda bunun üzerine çalıyoruz.  Şuanda öncelikli ihtiyacımız alt sıralardan çıkabilmek. Ama oyuncularıma hep şunu söyledim. Hepinizin kendine göre bir kalitesi var. Ama bizim amacımız sizleri ortak bir fikirde buluşturmak.

Eskişehirspor'da çalışmalar sürüyor Eskişehirspor'da çalışmalar sürüyor

CİDDİ MORAL SAĞLADI

Öncelikli işimizde takımın savunmasını çözmekti. Edirnespor maçında da oyun formasyonumuzu buna göre belirledik. Oyuncularımız da bizim söylediklerimizi 90 dakika boyunca sahaya en iyi şekilde yansıttılar ve kazandık. Kendilerini bir kez daha tebrik ediyorum. Tabi galibiyet bizleri moral ve motivasyon anlamında çok ciddi katkı sağladı. 

KARŞIYAKA’YA ODAKLANDIK

Bunun akabinde şuan Karşıyaka maçına tam anlamıyla odaklandık.  Bu maçla ilgili analizlerimizi iki gündür yapıyoruz. Ve antrenman öncesi rakibin eksik ve iyi yönlerini oyuncularımızla paylaşıyoruz. Ona göre bir oyun felsefesi belirledik ve antrenmanlarımız da bunu çalışıyoruz. 

MAÇ MAÇ BAKIYORUZ

İnşallah Edirnespor müsabakasında olduğu gibi İzmir deplasmanında da oyun disipline bağlı kalarak oyuncularımız istediğimiz sonucu elde etmek için çabalayacaklar.  Ligde kalmak adına zor müsabakalar oynayacağız.  Hedefimiz maç maç bakarak akabinde oyuncularımızı hazırlamak.

TARAFTARI MUTLU EDECEĞİZ

Eskişehirspor taraftarı, Türkiye’nin sayılı taraftarlarından. Bizde o tarafların içinden gelen biri olarak onların duygu ve düşüncelerini net bir şekilde anlayabiliyoruz. Sağ olsunlar kilometrelerce yol kat edip Edirne’ye kadar geldiler. Maç sonunda biz de onları mutlu ettiğimiz için çok mutlu olduk. İnşallah Karşıyaka müsabakasında da onları tribünde göreceğimizden eminiz. Buradan alacağımız puan ve puanlarla da yine sevindirmeyi istiyoruz” dedi.