Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatroları, Cumhuriyet Bayramı Özel Konserinde marşlar, türküler ve aryaları seslendirdi.

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatroları, Cumhuriyet’in ilanının 98. yıl dönümünde düzenlediği Cumhuriyet Bayramı Özel Konserinde marşlar, türküler ve aryaları seslendirdi.

arya marş 2

Bu yılın en çok ilgi gören gelinlik modelleri bunlar (VİDEO HABER) Bu yılın en çok ilgi gören gelinlik modelleri bunlar (VİDEO HABER)

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde cumhuriyet marşları, kahramanlık türküleri ve Atatürk'ün sevdiği şarkılar ile birlikte, tiyatro sanatçılarının Nutuk'tan alıntı yaparak izleyicilere aktardığı bölümlere yer verildi. Murat Atak’ın rejisörlüğünü yaptığı konseri, Orkestra Şefi BujorHoinic yönetti. İstiklal Marşı, Zafer Marşı, Eskişehir Marşı gibi marşların seslendirildiği konserde, Sarı Saçlım, Çökertme, Yemen Türküsü gibi şarkı ve türkülere de yer verildi. Konsere konuk solist olarak ise Nurdan Küçükekmekçi, Tuğba Mankal, Barış Yanç, Mehmet Yılmaz ve Ahmet Baran katıldı. Konserin anlatıcılığını Ali Eyidoğan, Burcu Tutkun Turan ve Mete Ayhan yaptı.

Eskişehirlilerin büyük ilgi gösterdiği konsere katılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında, “Tarihimizi kitaplardan öğreniyoruz elbette.  Fakat böyle bir sanatsal etkinlik aracılığıyla cumhuriyet tarihinin yeniden hatırlanması ve öğretilmesi beni çok duygulandırdı. Bu unutulmaz geceyi bizlere yaşattıkları için sanatçılarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.