Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek ES TV’deki 90+3 programına telefonla bağlanarak ”Şehirden artık umudu kestik” dedi.

Eskişehirspor’da Başkan Mehmet Şimşek ES TV’de yayınlanan 90+3 programına telefonla bağlandı. Kulüp hakkında güncel konular hakkında bilgileri paylaşan Şimşek,”Şehirden artık umudu kestik” dedi.

Başkan Şimşek programda açıklamalarına Diyarbakır temsilcisi önünde alınan galibiyetle başlayarak  ”Futbolcuları tebrik etmek lazım. Onlar yendiği zaman herkes mutlu oluyor. Pazartesi sendromundan bahsederler, bu gün sevinçli geçti. Keşke hep yensek. Her zaman mutlu olsak “ şeklinde konuştu.

Ekonomi hep kötü

 Kulübün ekonomik durumdan bahseden Başkan  “Eskişehirspor’un ekonomisi hep kötü. Çünkü şehir Eskişehirspor’u görmezden geliyor. Yabancı futbolcuların taksit ödemeleri, maç masrafları belimizi büküyor. Biz sadece genel giderleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Şehirden artık umudu kestik. Şehir bu kadar neden görmezden geliyor anlamış değilim. 5000 kişi maça geliyor. Eskişehir’in tek eğlence kaynağı Eskişehirspor’dur. Neden bu kadar görmezden geliyor hiç anlamıyorum” ifadelerini kullandı.

Ödeme gücümüz yok

Es Es’te Yönetim Kurulu belirlendi Es Es’te Yönetim Kurulu belirlendi

 Başkan Şimşek, FİFA dosyaları hakkında açıklamalarında “Bizi taraftarlar ayağa kaldırıyor. Futbolcularımızın oynama şeklini bile değiştiriyorlar. Pinto’nun taksitlerini ödeyeceğiz. Tanase’yi taksitlendirdik ama hala ödeyemedik. Önceki yönetim Akaminko’ya Mart ayında teminat vermiş bunu ödeme gücümüz yok. Tanase’ye de borcumuzu ödeyecek şuan gelirimiz yok” dedi.

Takımı ligde tutacağız

Kalan 14 maçta ligde tutunacaklarını aktaran Mehmet Şimşek “Biz düşeceğimize inanmıyoruz. Bu kadar çaba ve emeğe karşılık düşeceğimizi düşünmüyoruz. Taraftarımızın desteğiyle takımı ligde tutacağız. Futbolcularımız her hafta üstüne koyarak devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

Gerekeni yapacağız

Ocak ayında söz verdiği sözleşmeyi henüz uzatmayan Buğra Çağlıyan hakkında ki açıklamalarında “Sezon sonu sözleşmesi sona erecek bir tek Buğra Çağlıyan var. Görüşmeler devam ediyor. Mete Bey özellikle bu konuyla ilgileniyor. Bende bire bir görüşüyorum. Sözleşme uzatmasını bekliyoruz. Gerekeni yapacağız. Şuan acil olan tek futbolcumuz var” ifadelerine yer verdi.