Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, “V. Frank” adlı oyunu, 23. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nde iki günde iki temsil gerçekleştirecek.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, “V. Frank” adlı oyunu, 23. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nde iki günde iki temsil gerçekleştirecek.

 27 Mart – 30 Nisan 2022 tarihleri arasında sürdürülen 23. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivalinde, Eskişehir Şehir Tiyatroları, 12-13 Nisan tarihlerinde Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda iki temsil Adanalı tiyatro severler ile buluşacak.

Devlet Tiyatrolarının organizasyonu ile her yıl yurt dışından ve yurt içinden seçkin tiyatro oyunlarının izleyici ile buluştuğu Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivaline düzenli olarak davet edilen Eskişehir Şehir Tiyatrolarının sahnelediği, Friedrich Dürrenmatt’ın “V. Frank” adlı oyununun yönetmenliğini, Devlet Tiyatrosu sanatçısı, ödüllü rejisör Yunus Emre Bozdoğan üstlendi. Tahsin Saraç’ın Türkçeleştirdiği oyunun dekor tasarımını Cenk Oral, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını Mustafa Kala ve hareket düzenini Senem Oluz gerçekleştirdi. Oyunun müzikleri ise ünlü besteci Turgay Erdener’e ait.

100. yılında 2 Eylül sergisi Anadolu Üniversitesi'nde açıldı 100. yılında 2 Eylül sergisi Anadolu Üniversitesi'nde açıldı

 Para ve güç tutkusunun, en temel insani duyguları nasıl yok ettiğini, trajikomik bir üslup ve etkili bir anlatımla canlı müzik eşliğinde seyirci ile buluşturan müzikli oyunda, Şehir Tiyatrolarının başarılı oyuncuları Ercüment Yılmaz, Özlem Boyacı, Sinan Demirer, Devrim Özder Akın, Melda Yılmaz, Zafer Ergül, Hakkı Kuş, Berkay Akın, Emre Basalak, Savran Perk, Berkay Gökçek ile Nigar Berktin ve Ahmet Barut rol alıyorlar.

Eskişehir’de büyük bir beğeni ile sahnelenmeye devam eden “V. Frank”, Adanalı sanatseverler ile buluşarak, tiyatro kültürünün paylaşıldığı bu prestijli festival aracılığı ile Eskişehir’i temsil edecek.