Burs kazanabilmek amacıyla girdiği 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) Türkiye 6.’sı olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Sarıcakaya’nın gururu oldu. Belediye Başkanı Faruk Güler, başarılı öğrenciyi makamında ağırlayarak çeşitli hediyeler takdim etti.

BURS KAZANABİLMEK İÇİN

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 2’inci sınıf öğrencisi olan Sarıcakayalı Hasan Tahsin Çevik, burs kazanabilmek amacıyla girmiş olduğu 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) Türkiye 6.’sı oldu. Başarılı öğrenci Hasan Tahsin Çevik’i makamında ağırlayarak ona çeşitli hediyeler takdim eden Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, “Öğrencimizin kazandığı bu başarı bizleri çok memnun etti. Kendisi ilçemizin gurur kaynağı olmuştur. Geleceğimizin teminatı olan bu gençlerimize bizler ne yapsak azdır” dedi. 

Bakan Dönmez, Vali Ayyıldız’ı makamında ziyaret etti Bakan Dönmez, Vali Ayyıldız’ı makamında ziyaret etti

SIRRI DÜZENLİ ÇALIŞMAK

Başarıyı yakalayabilmek için düzenli çalışmayı tavsiye eden Hasan Tahsin Çevik’de “Ben şuan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisiyim. Bu sınava burs kazanabilmek amacıyla girdim. Ve amacıma da ulaştım. Daima desteğini arkamızda hissettiğimiz Belediye Başkanımız Faruk Güler’e çok teşekkür ederim. Emeğimin karşılığını bu şekilde almak beni çok mutlu etmiştir. Ben Sarıcakaya’da doğum büyüdüm. Benim buralara kadar gelmemde emeği olan önce aileme ve öğretmenlerime de teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.