13 ve 14 Mayıs'ta Manavgatta Ünlü Rus Yazarlar Korney Çukovskiy ve İvan Gonçarov adına düzenlenen Rus Dili Olimpiyatı 6 kes düzenlendi.

13 ve 14 Mayıs'ta Manavgatta Ünlü Rus Yazarlar Korney Çukovskiy ve İvan Gonçarov adına düzenlenen Rus Dili Olimpiyatı 6 kes düzenlendi.

‘Park yasak’ levhalarına rağmen park edilen araçlar dikkat çekiyor ‘Park yasak’ levhalarına rağmen park edilen araçlar dikkat çekiyor

Türk - Rus kültürel, insani ilişkilerin geliştirilmesi ve her iki ülkenin de dillerinin karşılıklı olarak tanınması amacıyla, merkezi Ankara'da bulunan Rus Dili Eğitmenler Derneği tarafından organize edilen etkinliğe Eskişehir Rus Dili Derneği de katıldı. Finalde Eskişehir'den kendi yaş grubunda yarışan yarışmacılardan 8 yaş şiir kategorisinde Milana Taşpınar 1’inci, 10 yaş şiir kategorisinde Güney Kurtaran 1’inci oldu. 15 yaş resim kategorisinde Derya Meral ise 3’üncülük elde etti. Yetişkin Rus Dili öğrenen öğrencilerden A1 seviyesinde Senanur Uysal 3’üncü, A2 seviyesinde Gamze Nur Nalbant 1’inci, B1 seviyesinde Altan Deniz Dadaylı 3’üncü ve Rusça dil bilgisi yüksek seviyede bilen Abdullah Mustafalı sertifika madalya ve ödüllerini aldı. Eskişehir Rus Dili Derneği Başkanı Elena Şeveleva Durna tüm yarışmacıları tebrik etti. Durna, ayrıca Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi Müdürü Kenan Tuncay'a ve Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi Resim öğretmeni Fatma Savuş'a da destekleri için teşekkür etti.