Eskişehirspor Teknik Direktörü Emre Özbayer “Rakibimize pozisyon dahi vermedik. Ancak ilk yarının sonunda yediğimiz gol ve penaltının dışında oyun anlamında rakibe boyun eğmedik. Şimdi önümüzde Belediye Kütahyaspor karşılaşması var. Tüm gücümüzle bu karşılaşmada kazanmak için mücadele edeceğiz” dedi.

LİDERE KAYBETTİK

Es-Es'te imzalara devam Es-Es'te imzalara devam

Lider Yeni Mersin İdman Yurdu karşılaşmasında alınan yenilginin ardından Teknik Direktör Emre Özbayer açıklamalarda bulundu. Özbayer “Evinde oynadığı 6 müsabakanın tamamını kazanan, belirlediği hedef doğrultusunda bütçesi, kadro kalite ve derinliği ile grubun lideri konumunda olan rakibimize kaybettik.

POZİSYON VERMEDİK

Rakibi çok iyi analiz ederek özellikle sol kanat, merkez ve ani atakları engelleyecek şekilde belirlediğimiz plan doğrultusunda ilk devrede rakibimize hiç pozisyon vermedik. Maçın genelinde ise akan oyunda rakibe hiç pozisyon vermedik desek yeridir. Bunu sağlayan ana husus, oyuncularımızın, alanları daraltarak birinci ve ikinci bölgede savunma prensiplerini doğru şekilde disiplinle uygulamasıydı.

ETKİLİ OLAMADIK

İlk devrenin uzatma dakikalarında duran top devamında santrası yapılmayan gol ve ikinci devrenin 52. dakikasında penaltıdan yediğimiz goller hem skor dezavantajını hem de rakibimizin daha güvenli bir oyun anlayışına dönmesine sebebiyet verdi. Son 7-8 dakikada direkten dönen pozisyonumuz hariç üçüncü bölgede maalesef etkili olamadık. Pazar günü büyük taraftarımızın desteğiyle evimizde, oynayacağımız Belediye Kütahyaspor maçını kazanmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.