Odunpazarı Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, işsizlik ve gelecek kaygısı çeken gençlere destek verebilmek için bir iş birliği yaptı.

Çöp konteyneri zincirle bağlandı Çöp konteyneri zincirle bağlandı

Odunpazarı Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, ekonomik kriz, hayat pahalılığı, işsizlik ve gelecek kaygısı cenderesinde sıkışıp kalan gençlere destek verebilmek için örnek olacak bir iş birliği yaptı.

Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen protokol törenine Başkan Kurt ile Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ali Ulu katıldı. Başkan Kurt ve Ulu tarafından imzalanan protokole göre Gültepe Mahallesi’nde bulunan, mülkiyeti Odunpazarı Belediyesi’ne ait 2.317,14 m2 araziye vakıf tarafından yurt yapılacak. 4 katlı olacak binanın bodrum ve zemin katları Odunpazarı Belediyesi’ne ait olacak. Kullanımı belediyeye ait olacak bu katlarda ise Halk Merkezi olacak. Söz konusu yurt binası bir yıl içinde tamamlandıktan sonra, 29 yıl boyunca Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın kullanımında olacak.

Protokol töreninde konuşan Başkan Kurt, “ Belediyemize ait arsanın bir kısmını, halk merkezi ve diğer taraftaki bölümünü de öğrenci yurdu yapmak üzere Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’na verdik. Hayırlı uğurlu olsun. Sayın başkana ve yönetim kurulundaki arkadaşlara teşekkür ediyorum. Odunpazarı’na ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.  Konuşmasına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Odunpazarı Belediye Meclis Üyelerine teşekkür ederek başlayan Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ali Ulu, “Bu proje, Odunpazarı Belediyesi’nin kendi bölgesindeki vakıf üyelerine ve vatandaşlara ne kadar değer verdiğinin göstergesidir. Uzun yıllar sonra, belediye bizim vakfımıza el attı, yardımda bulundu. Kendisine minnetle teşekkür ediyoruz.  Bundan sonra da ortak çalışmalarımızın süreceğini düşünüyorum. Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.